ODS Vysočina: Krajští zastupitelé ČSSD a KSČM odmítli chránit zájmy Vysočiny

31.01.2015 19:29 | Zprávy
autor: ODS

Krajská rada složená z politiků ČSSD rozhodla o tom, že kraj nevyužije možnost chránit své zájmy přímo v rámci trestního řízení. Odmítla totiž uplatnit práva poškozeného v trestním řízení v kauze nákupu sypačů, ve které je obviněný náměstek hejtmana Libor Joukl a ředitel Krajské správy a údržby silnic Jan Míka. Zastupitelé ČSSD a KSČM na zasedání potom hlasováním odmítnutí potvrdili.

ODS Vysočina: Krajští zastupitelé ČSSD a KSČM odmítli chránit zájmy Vysočiny
Foto: red
Popisek: ODS, ilustrační foto

„Rada ovšem v této věci postupovala nezodpovědně a netransparentně. Kraj je ze zákona povinen chránit svůj majetek před neoprávněnými zásahy a včas uplatňovat právo na náhradu škody,“ řekl na jednání předseda klubu zastupitelů opoziční ODS Ota Benc.

Občanští demokraté proto navrhli usnesení, kterým zastupitelstvo radě ukládá, aby v tomto trestním řízení práva poškozeného uplatnila.

"Zákon o krajích totiž přímo říká, že kraj je povinen včas uplatňovat právo na náhradu škody a to i v případech, kdy existuje pouze možnost, že škoda vznikne. Na možnost vzniku škody byl v tomto případě kraj upozorněn přípisem Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality. V našem případě byla možná škoda vyčíslena na více než 33 milionů korun," zdůvodnil navržené usnesení Ota Benc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

12:04 Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Visegradské čtyřce.