Okamura (SPD): Je chybějící adresa u dárce padesátikoruny důvodem pro pozastavení činnosti našeho hnutí?

12.05.2016 18:29 | Zprávy
autor: PV

Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny dne 12. května 2016 doporučuje Vládě, aby podala návrh na pozastavení činnosti našeho hnutí SPD – Tomio Okamura. Důvodem jsou drobné dary, které nám posílají lidé z celé České republiky. U těchto drobných darů ve výši 50 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1 000 Kč řada lidí neuvedla své datum narození a adresu trvalého bydliště.

Okamura (SPD): Je chybějící adresa u dárce padesátikoruny důvodem pro pozastavení činnosti našeho hnutí?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Poslanecké sněmovny to posoudil jako neprůhledné financování a navrhuje vládě ČR projednat pozastavení činnosti našeho hnutí. Je nutné na tomto místě citovat ústavu ČR:

Podle Listiny základních práv a svobod, která je součástí Ústavy, mají občané právo svobodně se sdružovat v politických stranách a tato práva lze omezit jen ve výjimečných případech, „jestliže to je v demokratické společnosti nezbytné pro bezpečnost státu, ochranu veřejné bezpečnosti a veřejného pořádku, předcházení trestným činům nebo pro ochranu práv a svobod druhých.“ 

Politické strany v Parlamentu vyzývají Vládu ČR, aby omezila Ústavní práva členů a příznivců SPD. Posuďte sami, jestli chybějící adresa u dárce padesátikoruny nebo stokoruny na transparentním účtu je důvodem, který naplňuje znění Ústavy.

Hnutí SPD – Tomio Okamura ubezpečuje všechny členy a příznivce SPD, že děláme vše proto, abychom tyto drobné formální nedostatky odstranili a stejně tak podnikneme všechny kroky na obranu ústavních práv našich členů, příznivců a voličů.

Tomio Okamura – předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), poslanec Parlamentu ČR
Radim Fiala – místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), poslanec Parlamentu ČR


Odkaz na transparentní účet SPD: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2900839572

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Okamura a Vondrášek

18:01 Černochová (ODS): Okamura a Vondrášek

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…