Okamura (SPD): Petice proti povinnému očkování

03.12.2021 14:04 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k povinnému očkování.

Okamura (SPD): Petice proti povinnému očkování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura

Jednu z petic proti povinnému očkování podepsalo podle iDnes.cz zhruba 770 lékařů a dalších zhruba 18 tisíc lidí. Vidíme, že i část odborné veřejnosti se proti povinnému očkování staví. Hnutí SPD odmítá povinné očkování jako takové včetně vybraných profesních i věkových skupin a odmítáme i diskriminaci neočkovaných. Nemáme ale nic proti tomu, když se dobrovolně někdo nechá naočkovat. Má to být svobodná volba bez nátlaku.

Vidíme, že covid.19 mohou šířit i očkovaní. Navíc neznáme dlouhodobé následky očkování a tyto látky nejsou z dlouhodobého hlediska vyzkoušené. Podobně, když má někdo dostatek protilátek, může mu očkování způsobit zdravotní komplikace a u očkování jsou i dle údajů Státního úřadu pro kontrolu léčiv SÚKL podezření na úmrtí. Jsem, rád, že petice proti očkování podepisují lékaři, i když běží mediální masáž a i když to pro ně může znamenat profesní dehonestaci. Hnutí SPD rozjelo vlastní petici. Najdete ji ZDE.

Text petice SPD: My, níže podepsaní občané, na základě svého práva vyplývajícího z Ústavy a z článku 18 Listiny základních práv a svobod, žádáme vládu České republiky:

1) zajistit, aby občané České republiky nebyli žádným způsobem nuceni k očkování proti COVID-19 a aby pro žádnou skupinu občanů ČR nebylo toto očkování stanoveno jako povinné,

2) konkrétně zajistit, aby orgány státní správy nediskriminovaly občany České republiky, kteří nejsou očkováni, a aby k podobnému nediskriminačnímu postupu vyzvaly i orgány územní, profesní i zájmové samosprávy a zaměstnavatele obecně,

3) zajistit, aby byla uznávána přítomnost protilátek proti COVIDu-19 v krvi osob, které si nechají takové protilátky zjistit, a to rovnoprávně s těmi, kteří absolvovali očkování proti COVIDu-19 nebo jsou negativně testovaní na COVID-19.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Milostivé léto spustíme znovu v září

9:20 Výborný (KDU-ČSL): Milostivé léto spustíme znovu v září

Lidovecké Milostivé léto dnes končí. Lidé, kteří dluží peníze státu, obcím nebo dalším veřejnoprávní…