Paroubek: Alfa samec s gulema

21.05.2016 14:04 | Zprávy
autor: PV

Bulvární tisk, patrně z nedostatku jiných, lepších témat, věnuje v těchto dnech pozornost knize M. Topolánka „Hlavně se nepokálet“ (neuvádím přesný název, nechce se mi opakovat autorovy sprostoty). Přiznám se, že jsem s přemáháním dokázal přečíst pouze jednu sadu v Blesku zveřejněných citátů z této "knihy". A to mi úplně stačí. Topolánkova sprostota mě nepřekvapila, takový prostě on je, míra stupidity však ano.

Paroubek: Alfa samec s gulema
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Zdá se, že Topolánek si v průběhu let vytvořil svůj svět, ve kterém žije jako v mýdlové bublině. Myslím, že si vůbec neuvědomuje svůj někdejší status šéfa výkonné moci státu a píše, jakoby jeho text byl určen pro naprostou spodinu společnosti. Tam by se zřejmě cítil nejlépe….

Determinace politiky Topolánka jeho psychikou

Topolánkova politická činnost byla velmi silně ovlivněna jeho labilním a složitým psychickým fundusem. Jeho hlavním psychickým problémem bylo a je i po letech, že vůči svým politickým rivalům pociťuje hlubokou a nepřekonatelnou nenávist, což mu zcela zatemňuje mysl. Tato nenávist byla ještě zesilována – zejména vůči sociální demokracii – jeho druhým já, Markem Dalíkem. Ten byl totiž po jedné ze svých korupčních eskapád zatčen a přičítal to zřejmě S.Grossovi, a tedy ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

8:03 Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.