Paroubek: Opravdu nelze UEFA kritizovat?

19.08.2018 16:04 | Zprávy
autor: PV

Jsem – a je to dobře známo – od dětství fanouškem pražské Slávie. A protože jsem zažil mnohé vzestupy a pády tohoto klubu a jeho balancování až na samé hranici existence v roce 1963, může mě už jen málo věcí překvapit. To, že za starého režimu nebyla Slávia zrovna v oblibě fotbalového svazu a jeho komunistických funkcionářů, se dá pochopit. Byl to pro ně klub prezidenta Beneše.

Paroubek: Opravdu nelze UEFA kritizovat?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Zejména v utkáních se Spartou a především s Duklou musela tehdy počítat s jistou a jaksi samozřejmou nepřízní rozhodčích, která pochopitelně ovlivnila průběh mnoha zápasů. Zhruba ve druhé polovině 90. let, poté co se objevila po sametové revoluci nová generace českých rozhodčích i nových fotbalových funkcionářů, se Slávia z tohoto klinče, pro ni nepříznivého rozhodování fotbalových arbitrů, vymanila. Nechci se ale věnovat české lize, která je případem sama od sebe.

Všichni jsme měli možnost v úterý večer vidět souboj Slávie s Dynamem Kyjev o postup ve fotbalové lize mistrů. Možná je pravdou, že vedoucí funkcionáři Slávie mohli udržet po skončení druhého zápasu s Dynamem Kyjev emoce více na uzdě. Ale v zásadě přece řekli pravdu. Slávii byl upřen regulérní gól a trapně si vymýšlet, že vlastně jiný hráč nežli střílející Tecl byl v ofsajdu a fauloval, je v zásadě ubohé. Pokud by tento gól byl uznán, byl by průběh zápasu Slávie v Kyjevě jiný.

Ale jiný mohl být také výsledek zápasu, kdyby v 74 minutě nebyl uznán Ukrajincům gól, který padl z evidentního ofsajdu. Nechápu českou fotbalovou asociaci, pokud se de facto úplně distancuje od názorů Slávie. Při tom je evidentní, že ukrajinská fotbalová diplomacie je prostě vlivná a ovlivňování rozhodčích není ničím, co by mě u ní mělo příliš překvapovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

4:32 Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nastupujícím vedrům.