Paroubek: Turecko v Trapezuntě

08.11.2016 13:28

V knize Hráči K. Poláčka se objevil krásný výkřik jedenoho z hráčů, když přebíjel trumfovou osmičkou ohlášenou sedmu v licitovaném mariáši: „A sedma je v Trapezuntě!“

Paroubek: Turecko v Trapezuntě
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Díval jsem se do Encyklopedie, kdysi na to, co to vlastně ten Trapezunt je. Ono se jednalo o nynější turecké město Trabzon, které bylo kdysi sídlem (řeckého) Trapezuntského císařství. Samozřejmě, že i toto císařství podlehlo náporu Turku do Malé Asie...

Turecké úřady začaly pro širší veřejnost blokovat Facebook, Youtube, Twitter, Instagram, i komunikátory Skype a WhatsApp. To je další z hřebíčků do rakvičky vyjednávání o účasti Turecka v EU.

Představa, že by součástí EU byl stát, který vyhazuje tisíce úředníků, další tisíce údajných pachatelů či spolupachatelů státního převratu trýzní ve vězení, který utiskuje mnohamilionovou kurdskou menšinu a který mezi mnoha jinými prohřešky proti demokratickým pravidlům nyní zamezuje lidem k přístupu k nejpopulárnějším světovým serverům, je nepřijatelná a fantaskní.

Jsou to praktiky totalitní, a pokud někdo takovéto praktiky používá, musí za ně nést odpovědnost v tom smyslu, že bude vyloučen z dobré společnosti. A tou, ať se to komu líbí, nebo nelíbí, EU stále ještě je.

Uvidíme, zda podobné problémy s členstvím Turecka bude mít také NATO, či zda bude pragmaticky zavírat oči, i s kuřími oky na nohou, před porušováním občanských svobod a lidských práv v Turecku.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Svoboda a demokracie jsou velmi křehké

22:30 Udženija (ODS): Svoboda a demokracie jsou velmi křehké

Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu