Petříček (ČSSD): Anketa by neměla být fíkový list

21.01.2022 21:09 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k poklesu Prahy v žebříčku Smart Cities

Petříček (ČSSD): Anketa by neměla být fíkový list
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Ankety mohou být zrádné, někdy dokonce směšné. Přesvědčil se o tom i primátor Hřib, který se zmínil o svém umístění v TOP5 v jedné takové anketě. O to ani nakonec ale nejde. Spíše jde o to, čemu přičítá tento malý úspěch.

Jednak chytrým řešením. Praha by skutečně měla být chytrým městem, které nabídne svým občanům nové služby zjednodušující náš život. Skutečnost je bohužel takové, že meziročně Praha loni spadla v žebříčku Smart Cities o více než 30 příček.

Praha by měla být určitě udržitelná a zelená. Schválila si sice schválila klimatický plán za neuvěřitelných 230 miliard do roku 2030, ale nějak se neví, za co konkrétně ty peníze opatří a jak třeba teď pomoci s rostoucími cenami energií.

Investice do infrastruktury? Ano, hodně věcí se dokončuje nebo se začínají stavit. Jsou to většinou ale projekty připravované již v předchozích letech a nové se zatím moc nepřipravují. A navíc pokud Praha chce být skutečně evropská metropole, tak to jedna anketa nevytrhne.

Je to naopak atraktivní a kvalitní kultura, která zaujme i v zahraničí. Jenomže pro letošek hlavní město odmítlo podpořit kulturní akce evropského významu, jako je United Islands nebo Signal Festival. Anketa by neměla být fíkový list…

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Nenechme si ukrást volby

22:24 Zálom (Svobodní): Nenechme si ukrást volby

Jeden z důležitých milníků na naší více než třicetileté cestě od jedné verze nesvobody k druhé je zá…