Pinc (ANO): Zastavili jsme ztrátovou privatizaci bytových domů

05.02.2015 11:21 | Zprávy

Hnutí ANO vstoupilo do komunálních voleb se závazkem spravovat majetek městské části Praha 12 s péčí řádného hospodáře. Proto jsme na 7. jednání rady dne 2. 2. 2015 předložili návrh na pozastavení prodeje obecního bytového fondu ve vlastnictví městské části. Rada MČ náš návrh jednohlasně schválila. Tato privatizace bytů měla proběhnout podle smluv připravených minulým vedením radnice a pro naši městskou část by byla zcela jednoznačně nevýhodná.

Pinc (ANO): Zastavili jsme ztrátovou privatizaci bytových domů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hnutí ANO 2011

„Naším záměrem je přistupovat k obecnímu majetku jako k majetku vlastnímu, pokud bych tedy investoval do rekonstrukce svého domu šest milionů, tak bych ho rozhodně neprodával za tři miliony, “ popisuje situaci s byty Michal Pinc (Hnutí ANO) místostarosta městské části Praha 12 zodpovědný za majetek a bytovou politiku. Konkrétním příkladem může být jeden bytový dům, kdy za investice a opravy zaplatila městská část v minulosti více než 6 milionu korun a přitom tento dům nabídla k prodeji za cenu 3,237 milionů korun a takových příkladů je bohužel víc.

Před tím, než jsem návrh na zastavení privatizace radě předložil, kontaktovali jsme společně s naším radním p. Milanem Maruštíkem (Hnutí ANO), ředitele příspěvkové organizace Správa bytových objektů, který má bytové domy na starosti, aby nám domy určené k privatizaci ukázal. Pan ředitel byl překvapený naší žádostí o prohlídku, prý jsme jediní z vedení radnice, (tedy kromě p.Mgr Marhoula, dnešního našeho koaličního partnera, který se o majetek také zajímal) kteří o takovou prohlídku mají zájem, to v minulosti prý nebylo zvykem. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ANO

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Stanjura maže daně miliardářům

22:01 Piráti: Stanjura maže daně miliardářům

Ministr financí Stanjura měl celou dobu informace o špinavých bitcoinech, a přesto navrhl nulové zda…