Piráti: ANO a KSČM na rozpočtovém výboru převálcovaly opozici

28.11.2018 20:21

Sněmovní rozpočtový výbor dnes spojenými hlasy ANO a komunistů odmítl řadu návrhů Pirátů, které měly za cíl zvýšit finanční podporu školství, mládeže a kultury. Dílčím úspěchem je schválení převodu 300 milionů korun na opravy a rekonstrukce regionálních škol.

Piráti: ANO a KSČM na rozpočtovém výboru převálcovaly opozici
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Bohužel schválená varianta návrhu počítá s přesunem částky z kapitoly Ministerstva životního prostředí Ochrana klimatu a ovzduší. Návrh Ivana Bartoše se stejným cílem, který prošel výborem pro veřejnou správu, přitom počítal s přesunem těchto prostředků z rezerv.

„Na rozpočtovém výboru se projevila převaha ANO a komunistů. Žádný ze sedmi pozměňovacích návrhů Pirátů dnes rozpočtový výbor nedoporučil. Jsme rádi za navýšení prostředků na opravy škol v regionech, bohužel však plynou z prostředků určených původně na ochranu životního prostředí,“ komentoval schválení odlišné varianty návrhu předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Podporu nezískal ani návrh Mikuláše Ferjenčíka na dorovnání platů pedagogů na nestátních školách: „Platy pedagogů na nestátních školách se vypočítávají dle platů na státních školách za uplynulý kalendářní rok. Od 1. ledna 2019 proto přestane být řada nestátních škol konkurenceschopná, což ohrozí svobodný výběr vzdělání. Kromě toho, že neprošly návrhy Pirátů, mě mrzí, že neprošel převážně symbolický návrh školského výboru na podporu rehabilitace pomníku Jana Palacha částkou 3 miliony korun. Že byli proti komunisti asi nikoho nepřekvapilo, ale že se nenašel jediný poslanec ANO, který by podpořil obnovení pomníku Jana Palacha, mne zklamalo.“

Zvýšení příjmů pro mládežnické organizace, jako jsou například skauti, navrhovala poslankyně Pirátů Lenka Kozlová. Neprošla však ani varianta menšího navýšení o 22 milionů. Negativní stanovisko výbor zaujal i k návrhu Piráta Lukáše Bartoně, který chtěl přesměrovat peníze určené na podporu talentů a reprezentace k volnočasovým sportovním aktivitám dětí a mládeže.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Rozhodnutí uhelné komise ohrožuje Českou republiku

19:14 Zelení: Rozhodnutí uhelné komise ohrožuje Českou republiku

Uhelná komise rozhodla 14 hlasy z 18 o konci spalování uhlí v roce 2038 bez řádně zpracovaných analý…