Řada z nich je totiž nevytížená nebo svou neomluvenou nepřítomností prodlužují jednání v pracovněprávních sporech.
„Podle aktuálních informací, které mám k dispozici od krajských soudů, mohu říci, že o výkon funkce přísedícího není dlouhodobě větší zájem. Řada z nich přistupuje k výkonu této funkce liknavě a nedostavují se na jednání bez omluvy. V řadě případů je z tohoto důvodu jednání nutné odročovat," říká poslanec TOP 09 a člen ústavně právního výboru Martin Plíšek.
Předkládaný návrh ruší institut přísedících v občanském soudním řízení, kde řeší pouze pracovněprávní spory. Z odhadů ministerstva spravedlnosti vyplývá, že tato agenda tvoří pouze 5 % případů projednávaných u okresních soudů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV