Polčák (STAN): K problémům, které premiér způsobil, by se měl postavit čelem

15.12.2018 16:56

Evropský parlament schválil usnesení ke střetu zájmů a ochraně evropského rozpočtu v České republice, které mj. znamená, že členské státy musí upravit svou legislativu ohledně střetu zájmů tak, aby nebyla v rozporu s finančním nařízením EU. „Mezinárodní ostuda, které čelíme, je nevyhnutelná, řadě problémů se přitom dalo čelit lepší komunikací,“ upozorňuje europoslanec Stanislav Polčák (STAN).

Polčák (STAN): K problémům, které premiér způsobil, by se měl postavit čelem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Polčák

“Premiér Sobotka se s europoslanci snažil scházet pravidelně a řešit problémy a výzvy, se kterými se země v Evropské unii potýká. Premiér Babiš, který se rád chlubí svými mezinárodními kontakty, za celý rok ve funkci nenašel čas k setkání s europoslanci ani jednou. Kdyby tak učinil, možná by ho teď nepřekvapilo, jak se na něj Evropa dívá, a třeba by se řadě problémů podařilo předejít,” vysvětluje Polčák.

“Když už je mléko rozlité, měl by se k tomu pan premiér postavit čelem a problém otevřeně řešit. Prvním krokem by mělo být zveřejnění dopisu, který obdržel od Evropské komise, Poslanecké sněmovně by pak měl představit také harmonogram kroků, které povedou k nápravě. Ostuda nám už ale bohužel zůstane,” doplňuje Petr Gazdík, poslanec a předseda STAN.

“Pan premiér musí začít komunikovat i ve vztahu ke všem českým europoslancům. Vyzvu ho, aby uspořádal setkání ještě před zahájením lednových auditů, které v ČR zahájí Evropská komise, a o celé situaci a představě jejího řešení nás co nejpodrobněji informoval. V tuto chvíli už dávno nejde jen o něj, ale především o Českou republiku, jejíž zájem by měl konečně začít upřednostňovat,” zdůrazňuje Polčák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Evropská unie nám chce přikázat přijímání migrantů

6:37 Fiala (SPD): Evropská unie nám chce přikázat přijímání migrantů

Komentář na facebookovém profilu k podpoře migrace