Popov (TOP 09): Přůšvih na statku

19.03.2016 7:32

Farma jako atrakce pouze pro bohaté a velké firmy spřízněné s AGROFERTem. Udělat si výlet sem na tuto farmu průměrnou rodinu přijde pěkně draho! Jedinou atrakcí je pouze malé ZOO a ministr financí Andrej Babiš.

Popov (TOP 09): Přůšvih na statku
Foto: TOP 09
Popisek: Simeon Popov

Pokud si to spočítáme, tak náklady na víkendový pobyt pro 4 člennou rodinu budou celkem ca 29.600,- Kč (2 x 4.000,-Kč a 2 x 2.000,-Kč oběd-večeře jeden den plus 8.800,-Kč čtyřlůžkový pokoj jeden den; to vše násobíme dvěma nocemi). Odhlédnu od toho, že nejen průměrná rodina na tento výlet nebude mít, ale ani 1,2 mil. lidí, kteří mají příjem hluboko pod hranicí celostátního průměru.

Fungování ODS a ČSSD v letech 2007-2009? Petr Bendl (ODS): V srpnu 2008 se rozdělovalo půl miliardy korun, ale z šedesáti žadatelů uspělo jen šest projektů.

Kromě Čapího hnízda to byl například wellness park luxusního hotelu Chateau Mcely, multifunkční areál s golfovým hřištěm Resort Zduchovice nebo lyžařské centrum Monínec patřící firmě Trigema.Kontroly všech dotací udělených v Bendlově éře nařídil začátkem roku 2008 jeho nástupce v hejtmanském křesle David Rath (ČSSD). "Neshledali jsme ale nic, co by nás opravňovalo tento běžící projekt zastavit," říká dnes Rath. V této souvislosti je zajímavé, že hlavním dodavatelem Farmy Čapí hnízdo byla stavební firma BAK, která podle soudu figurovala jako "křoví" ve zmanipulovaném výběrovém řízení na rekonstrukci zámku Buštěhrad.

Právě tento zámek odstartoval aféru, na jejímž konci byl vloni Rath − zatím nepravomocně − odsouzen za korupci při rozdělování veřejných zakázek ve středních Čechách.

Takže k tomu asi tolik! Babiš křičel na volebních mítincích (a i teď), že všetci kradnú a jsou zkorumpovaní, ale nějak zapomněl zmínit, že u toho byl taky!

Mgr. Simeon Popov

  • TOP 09
  • zastupitel MČ Praha 3
  • zastupitel měst. části

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černohorský (Piráti): Stát má stále šanci odstoupit od privatizační smlouvy OKD

10:49 Černohorský (Piráti): Stát má stále šanci odstoupit od privatizační smlouvy OKD

Existuje šance dodatečně zpochybnit privatizační smlouvu se společností Karbon Invest? Podle toho, …