Premiér Babiš: Každý stát má jinou ekonomiku a jiné přírodní podmínky

13. 12. 2019 18:47

Předseda vlády Andrej Babiš jednal na Evropské radě o klimatické změně.

Premiér Babiš: Každý stát má jinou ekonomiku a jiné přírodní podmínky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš
reklama

Ve dnech 12. a 13. prosince 2019 se premiér Andrej Babiš zúčastnil zasedání Evropské rady a eurosummitu v Bruselu. Hlavními tématy jednání byly klimatická změna, víceletý finanční rámec, vnější vztahy Evropské unie, prohlubování hospodářské a měnové unie a brexit.

Ve čtvrtek lídři EU na summitu, na kterém byl poprvé v roli předsedy Evropské rady Charles Michel, bývalý belgický premiér, diskutovali změny klimatu a cíl dosažení klimatické neutrality EU do roku 2050. Premiér Babiš tento závazek podmínil uznáním práva ČR na rozvoj jaderné energie coby jednoho z nízkouhlíkových zdrojů.

„Pro Českou republiku, aby mohla dosáhnout klimatické neutrality, je zásadní energetický mix postavený na jaderné energii. Každý stát má jinou ekonomiku a jiné přírodní podmínky. To je třeba respektovat. Mimo to Česká republika a česká vláda dělá velice konkrétní opatření v boji proti změně klimatu,“ řekl Andrej Babiš.

Členské státy EU se zavázaly k cíli dosažení klimatické neutrality do poloviny tohoto století, s výjimkou Polska. Během večeře lídři diskutovali víceletý finanční rámec EU a vnější vztahy.

Druhý den premiéři a prezidenti pokračovali jednáním eurosummitu v inkluzivním formátu a diskutovali další kroky k prohlubování hospodářské a měnové unie. Na závěr summitu proběhla krátká debata o brexitu v návaznosti na výsledky čtvrtečních parlamentních voleb ve Spojeném království.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický podnikl inspekční cestu po očkovacích centrech

22:57 Hejtman Netolický podnikl inspekční cestu po očkovacích centrech

Ve Svitavách očkují ve Fabrice, v dalších třech městech budou centra zůstávat v areálech nemocnic.