Premiér Babiš: Nikdy nesmíme zapomenout

05.09.2021 14:49 | Tisková zpráva
autor: PV

Premiér Andrej Babiš, ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek a ministr obrany Lubomír Metnar se v neděli 5. září na Národním hřbitově před Malou pevností v Terezíně zúčastnili Terezínské tryzny. Spolu s dalšími čestnými hosty uctili památku obětí nacistické perzekuce během druhé světové války.

Premiér Babiš: Nikdy nesmíme zapomenout
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Tryzna se koná v Terezíně každý rok obvykle třetí květnovou neděli na závěr Mezinárodních pamětních dní odboje jako odkaz tzv. Buchenwaldské přísahy. Obsahem této přísahy bylo prohlášení osvobozených vězňů koncentračního tábora Buchenwald v roce 1945, že neustanou v připomínání válečných událostí, dokud nebudou vymýceny všechny kořeny nacismu.

“Chodím sem každý rok. Nikdy nesmíme zapomenout. Vždy tu vyslechnu silné příběhy lidí. Musíme si je připomínat,” řekl premiér Babiš po pietě v Terezíně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Podle vás je napadení Ukrajiny Ruskem ospravedlnitelné?

Vážně myslíte, že za válku na Ukrajině může rozšiřování NATO? Proč by se nemohlo rozšiřovat? A chápu vás dobře, že tak Rusko bylo v právu Ukrajinu napadnout a snažit se zmocnit jeho území? Ostatně i kdyby byla pravda to, co jste řekl, proč by za rozšiřování NATO měla nést následky právě Ukrajina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Tejc: Bez znalců, tlumočníků a překladatelů by justice nemohla fungovat

10:05 Ministr Tejc: Bez znalců, tlumočníků a překladatelů by justice nemohla fungovat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke skládání slibů znalců, tlumočníků a překladatelů.