Premiér Babiš: Pro Karlovy Vary mám celkem tři termíny

14.12.2019 17:52 | Zprávy
autor: PV

Předseda vlády Andrej Babiš společně s místopředsedkyní vlády a ministryní financí Alenou Schillerovou v sobotu 14. prosince 2019 navštívili Karlovy Vary při příležitosti slavnostního zahájení revitalizace Císařských lázní. Celková částka plánované rekonstrukce se blíží téměř 900 miliónům korun.

Premiér Babiš: Pro Karlovy Vary mám celkem tři termíny
Foto: Repro ČRo
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Revitalizace Císařských lázní se řeší již od roku 2007, až nyní se našlo řešení, aby tato unikátní kulturní památka prošla v příštích třech letech komplexní rekonstrukcí. „Jsem nadšený, že jsme to dotáhli. Paní hejtmanka měla skvělý projekt. Jde o úžasnou památku a je to historický okamžik. Myslím, že České republice se skvěle daří a tato zrekonstruovaná památka ještě více přispěje k oživení Karlových Varů a celého kraje,“ uvedl premiér Andrej Babiš.

Císařské lázně jsou nejlépe dochovanou budovou svého druhu v Evropě a již v době vzniku představovaly zařízení s nejmodernější lázeňskou technologií. V budoucnu nabídnou domácím i zahraničním návštěvníkům několik muzejních expozic, kavárnu, čítárnu i badatelnu. V sále se budou konat koncerty, výstavy a promítání například i během filmového festivalu.

„Je to obrovský úspěch, že se po více než 18 letech začnou Císařské lázně opravovat. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na celé přípravě revitalizace podíleli. A chtěla bych připomenout, že se nikomu z našich předchůdců zatím nepodařilo získat souhlasné závazné stanovisko od orgánů památkové péče a také především finanční podporu od státu,“ zmínila v projevu hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.