Premiér Babiš: V Bruselu jsme hovořili o rozpočtu, migraci, brexitu i fondech

30.01.2018 9:08

Předseda vlády Andrej Babiš absolvoval v pondělí 29. ledna 2018 v Bruselu sérii bilaterálních jednání s vrcholovými představiteli Evropské komise. Kromě schůzky s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem a jejím místopředsedou Fransem Timmermansem se premiér setkal i s hlavním vyjednavačem pro brexit Michelem Barnierem a českou eurokomisařkou Věrou Jourovou.

Premiér Babiš: V Bruselu jsme hovořili o rozpočtu, migraci, brexitu i fondech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Premiér přijel do Bruselu řešit především otázku kvót, revizi azylového systému, rozpočet a brexit. K aktuální situaci v brexitu se sešel s hlavním vyjednavačem EU pro jednání s britskou vládou Michelem Barnierem. Vystoupení Velké Británie z Evropské unie bude mít totiž zásadní vliv na rozpočet EU.

Dalším důležitým bodem jednání byla otázka čerpání z evropských fondů. Podle premiéra Babiše je důležité, aby byla Česká republika v čerpání aktivnější a efektivnější. S předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem řešil premiér Babiš problematiku migrační krize a přerozdělování migrantů. Jednali spolu také o reformě azylového systému.

„Schůzky s pány Junckerem, Timmermansem a Barnierem pro mě byly premiérou a považuji je za velmi prospěšné. Hovořili jsme o zásadních věcech, jako je například příští rozpočet a rozdělování fondů. Měli bychom na to mít větší vliv, než bylo zvykem doposud. Důležitý je taky brexit, kdy rozpočet Evropy přijde od roku 2021 o zhruba 11 miliard euro. Pak taky velké téma je migrace, u které jsem prezentoval postoj ČR. Kvóty nejsou řešením a představují problém rozdělující Evropu. Aktivně přesvědčujeme Komisi a další členské země o tom, že jsme solidární a najdeme jiné řešení, bez toho aniž bychom museli přijímat uprchlíky,“ uvedl po jednáních předseda vlády Andrej Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novák (ANO): České školství se díky překotnému přebírání nesmyslů z jiných zemí řítí do záhuby

14:27 Novák (ANO): České školství se díky překotnému přebírání nesmyslů z jiných zemí řítí do záhuby

Komentář na facebookovém profilu k návštěvě dětského domova a k českému školství