Premiér Sobotka: Pravidelná komunikace s prezidentem ČR je velmi prospěšná a efektivní

01.05.2014 10:09 | Zprávy
autor: Vlada.cz

Komentář premiéra Sobotky k setkání s prezidentem Zemanem

Premiér Sobotka: Pravidelná komunikace s prezidentem ČR je velmi prospěšná a efektivní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve středu 30. dubna 2014 setkal s prezidentem Milošem Zemanem.

Pokládám za užitečné, aby tady byla pravidelná komunikace mezi předsedou vlády a prezidentem republiky, myslím si, že je to v řadě oblastí velmi prospěšné a efektivní i z hlediska vystupování České republiky navenek.

První téma, kterým jsme se zabývali, byla otázka koordinace postojů nejvyšších ústavních činitelů v oblasti zahraniční politiky. Konstatovali jsme výraznou kvalitativní změnu oproti tomu, co tady v naší zemi platilo a fungovalo v předcházejících letech. V uplynulých třech měsících se prokázalo, že vláda, prezident republiky, ministr zahraničí a předsedové obou komor parlamentu České republiky jsou schopni velmi efektivně koordinovat své postoje k hlavním zahraničně-politickým událostem a k hlavním zahraničně-politickým prioritám naší země. Ať už zmíním náš vztah k Evropské unii, kde vláda i prezident republiky hovoří jedním hlasem, ať už zmíním náš vztah k Ukrajině a ke krizi, která tam aktuálně probíhá, kde jsou velmi koordinované a sladěné postoje jak vlády, tak ministra zahraničí, tak i prezidenta republiky, ať už zmíním otázku například zlepšování vztahů s Čínou, kterým se nová česká vláda velmi intenzivně věnuje. Čili tady jsme konstatovali výrazné zlepšení situace oproti tomu, co tady bylo v minulosti a platí, že chceme i nadále velmi intenzivně koordinovat komunikaci mezi vládou, prezidentem a ministrem zahraničí, ono to zlepšuje prestiž České republiky v zahraničí, Česká republika je vnímána jako srozumitelnější a věrohodnější partner. To, co tady bylo v minulosti, kdy se mezi sebou prezident a premiér hádali o zahraničně-politické priority, pevně věřím, že to je jednoznačně minulost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lacina (STAN): Macinka? Tenhle kluk nedopadne dobře

8:03 Lacina (STAN): Macinka? Tenhle kluk nedopadne dobře

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.