Premiér Sobotka: Vidíme kriticky parametry úpravy dětských přídavků a podmínky „záchranné brzdy“

16. 2. 2016 18:00

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterý 16. února 2016 setkal v Kramářově vile v Praze s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Hlavními tématy společného jednání byly reformní agenda Velké Británie a závěry mimořádného summitu zemí Visegrádské skupiny k migrační krizi.

Premiér Sobotka: Vidíme kriticky parametry úpravy dětských přídavků a podmínky „záchranné brzdy“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Premiér Sobotka seznámil předsedu Evropské rady Tuska s postojem Visegrádské skupiny k hlavnímu tématu nadcházející Evropské rady, kterým budou reformní požadavky Velké Británie. Pro V4 zůstávají v návrzích stále otevřené otázky v kapitole sociálních benefitů a volného pohybu osob, a to u indexace příspěvků na děti a ochranného mechanismu (tzv. safeguard mechanism).

Premiér Bohuslav Sobotka také seznámil předsedu Tuska se závěry mimořádného summitu zemí V4 k migraci. Předsedové vlád České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska se shodli především na nutnosti společného evropského řešení, včetně naplňování dohody s Tureckem, nutnosti účinného řízení migrace na vnější hranici EU, podpoře zemí západního Balkánu a připravenosti pomoci Řecku současně s apelem na plnění povinností Řecka v rámci ochrany hranic. Země Visegrádské skupiny zároveň vyjádřily připravenost poskytnout expertní, policejní a materiální pomoc a podporu státům západního Balkánu, v této fázi především Makedonii a Bulharsku.

O postoji ČR a celé V4 k reformním návrhům Velké Británii dnes dopoledne premiér Sobotka rovněž telefonicky informoval ministerského předsedu Velké Británie Davida Camerona.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Je to šest let, co zemřel Václav Havel. A stále víc je zřejmé, jak moc chybí

15:10 Ženíšek (TOP 09): Je to šest let, co zemřel Václav Havel. A stále víc je zřejmé, jak moc chybí

Komentář na facebookovém profilu k výročí smrti Václava Havla