Premiér Sobotka bude už zítra řešit dvojí kvalitu potravin

12.10.2017 20:31

Předseda vlády Bohuslav Sobotka vystoupí v pátek 13. října 2017 v úvodním bloku Spotřebitelského summitu, který se koná v Bratislavě pod jeho záštitou a záštitou slovenského premiéra Roberta Fica.

Premiér Sobotka bude už zítra řešit dvojí kvalitu potravin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Na summit byli pozváni také předseda vlády Maďarska Viktor Orbán a předsedkyně vlády Polské republiky Beata Szydlová. Akce se zúčastní eurokomisařka Věra Jourová, která má na starosti ochranu spotřebitele, komisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis a další hosté. Českou republiku bude kromě premiéra zastupovat i ministr zemědělství Marian Jurečka.

Cílem Spotřebitelského summitu je diskuse o dalších konkrétních krocích v boji proti dvojí kvalitě potravin, které by měly být přijaty na evropské úrovni.

"Dvojí úroveň kvality potravin na společném trhu EU je nepřijatelná. Vláda, kterou vedu, se snaží tento problém intenzivně řešit. Naší dlouhodobou snahou je nalézt celoevropské legislativní řešení, které by ochránilo evropské spotřebitele. Jsem proto velmi rád, že Evropská komise už s námi spolupracuje na nalezení takové cesty, která povede k jedné kvalitě potravin pro všechny občany Evropské unie, a to té nejvyšší,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Česká vláda vítá, že Evropské komise vydala novou metodiku, která by měla umožnit lépe srovnávat kvalitu potravin a dodržování předpisů o ochraně spotřebitele napříč EU. Předseda vlády však chce otevřít diskusi o dalších potřebných krocích, především o revizi legislativy, konkrétně směrnice o nekalých obchodních praktikách.

Předsedové vlád Visegrádské skupiny Spotřebitelský summit zahájí. Následně se na samostatném setkání budou věnovat tématu revize směrnice o vysílání pracovníků a koordinaci postupu v dalších agendách EU. V rámci summitu se pak premiéři V4 setkají s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem a budou s ním jednat především o dalších krocích, které Donald Tusk připravuje v souvislosti se zlepšováním fungování EU pro občany i členské státy.

Program
10.00 – zahájení spotřebitelského summitu
následně – úvodní vystoupení předsedy vlády B. Sobotky a dalších předsedů vlád zemí V4
11.00 – jednání předsedů vlád zemí V4
12.20 – tisková konference předsedů vlád zemí V4
13.30 – neformální oběd předsedů vlád zemí V4 a předsedy ER Donalda Tuska

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Feri (TOP 09): Budeme si starosty volit přímo? Mohl by nastat chaos

19:51 Feri (TOP 09): Budeme si starosty volit přímo? Mohl by nastat chaos

Páteční MF Dnes píše, že už to nemusí trvat dlouho a budeme si starosty a primátory vybírat přímo. S…