Primátor Fink: Dispečink hradeckých strážníků má nové moderní zázemí

26.07.2018 15:05 | Zprávy
autor: PV

Od minulého týdne využívají strážníci městské policie v Hradci Králové nově zrekonstruované operační středisko, které je jakýmsi centrálním mozkem jejich denní práce.

Primátor Fink: Dispečink hradeckých strážníků má nové moderní zázemí
Foto: Redakce
Popisek: Bývalý primátor Hradce Králové Zdeněk Fink

 

Moderní technologie na jednom místě propojují veškeré potřebné aplikace i s kamerovým systémem ve městě. Operační důstojníci tak nyní mohou daleko lépe vyhodnotit situaci při nahlášení problému a rychleji navrhnout nejefektivnější postup. Vybudování nového dispečinku městských strážníků stálo 3,5 milionu korun a město jej uhradilo z vlastního rozpočtu.

„Naši strážníci mají konečně zázemí, které odpovídá současným standardům a požadavkům na jejich práci, která se od počátku jejich zřízení v našem městě poměrně zásadně změnila. Potřebují okamžitý přístup k informacím, do různých registrů a databází, které využívají pro řešení širokého spektra případů,“ říká primátor Hradce Králové Zdeněk Fink. Vedle dohledu nad pořádkem ve městě dnes strážníci řeší situace od odemčení bytu, likvidace autovraků, odchytu zvířat, dohledu nad bezpečností na přechodech přes silnici u škol až po případy závažnější trestné činnosti. „Málokdo si uvědomuje, že od svého založení na začátku devadesátých let městské policie přebírají stále více odpovědnosti za veřejný pořádek a suplují řadu činností státní policie, přitom jejich financování jde kompletně z rozpočtů měst,“ připomíná primátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

21:05 Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.