Randula (Svobodní): Malá úvaha na téma Pirátů

27.09.2024 12:12 | Monitoring

Pokud by parlamentní volby v roce 2021 byly skutečně rovné a odpovídaly zásadám poměrného zastoupení, jak požaduje Ústava, byly by ve Sněmovně čtyři další subjekty, všechny silnější než Piráti, a přibližně 31 poslaneckých mandátů by držel někdo jiný.

Randula (Svobodní): Malá úvaha na téma Pirátů
Foto: Archiv JSR
Popisek: Jiří Svoboda Randula, odborný garant Svobodných pro oblast kultury

Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021 voliči dali velmi aktivně, prostřednictvím kroužkování, najevo, že o Piráty prakticky vůbec nestojí, což letošní volby do EP a krajských zastupitelstev jenom potvrdily. Podle stávajícího volebního zákona je (podle mě bohužel) pro samostatně kandidující stranu nemožné, aby existovala v Parlamentu pouze se čtyřmi poslanci, protože čtyři poslanci odpovídají přibližně pouze dvěma procentům voličské podpoře a uzavírací klauzule je u nás (podle mě chybně) nastavena až na pěti procentech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Článek byl převzat z Profilu Jiří Randula

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Fialovy chyby jsme začali napravovat okamžitě

10:21 Schillerová (ANO): Fialovy chyby jsme začali napravovat okamžitě

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k práci nastupující vládní koalice