Řeháček (ČSSD): Prodáme uličku?

10. 3. 2016 11:15

Mělo by vedení našeho města rozprodávat funkční uličky v Ústí nad Orlicí soukromým osobám a nevratně tak osekávat veřejný prostor používaný občany města? Pevně věřím, že nikoliv.

Řeháček (ČSSD): Prodáme uličku?
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Byl jsem proto velice překvapen, že širší vedení města (městská rada) tvořené zástupci ODS, KDU - ČSL, SNK Oušťáci a přeběhlíků, doporučovalo městskému zastupitelstvu privatizovat jednu z ústeckých uliček. Šlo konkrétně o spojnici ulic Třebovské a Za vodou. Tuto uličku používají mimo jiných osob i některé děti coby nejkratší a nejbezpečnější cestu do základní školy. Nesouhlas s prodejem navíc vyjádřily také tři ze čtyř oslovených institucí a to konkrétně odbory stavební, rozvoje města a životního prostředí městského úřadu.

I přes to vše vedení města doporučovalo prodej do soukromých rukou. Pokud by většina zastupitelů navrhovanou privatizaci odsouhlasila, byla by ulička definitivně zlikvidována a připojena k soukromému pozemku. Jedna komunikační trasa pro občany města by tak přestala navždy existovat.

Stal se ale malý zázrak. Našlo se totiž dost osvícených zastupitelů, kteří nakonec zabránili vedení města v této privatizaci. Ke šťastnému konci tohoto příběhu tak zbývá pouze jediné. Aby městské vedení, tak trochu sobě navzdory, o „nechtěnou uličku“ začalo v zájmu občanů řádně pečovat. Kopřivy, hluboké výmoly a nezpevněný povrch dovolují totiž nyní průchod jen těm nejotrlejším.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Milek: Pro řešení afrického moru prasat je nutné radikálně snížit počet divokých prasat

19:53 Ministr Milek: Pro řešení afrického moru prasat je nutné radikálně snížit počet divokých prasat

Radikálně snížit počet divokých prasat, a tím snížit riziko zavlečení afrického moru prasat (AMP) do…