Rozvoral (SPD): Kvůli Evropské unii nám hrozí nedostatek energií a potravin!

27.10.2021 10:29

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.

Rozvoral (SPD): Kvůli Evropské unii nám hrozí nedostatek energií a potravin!
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Naprosto odmítáme nová vládní omezení související s růstem pozitivně testovaných. Odmítáme diskriminaci neočkovaných, pandemický zákon a covid-tyranii. Kvůli Evropské unii nám hrozí nedostatek energií a potravin. Globalismus nás přivádí ke krachu a nesoběstačnosti. Přejeme panu prezidentovi hodně zdraví a odmítáme snahu o jeho faktické politické odstranění z veřejného života. Připomínáme si výročí vzniku našeho nezávislého státu. Při obraně své nezávislosti a svobody musíme spoléhat hlavně sami na sebe a ne na takzvané spojence.

1. Naprosto odmítáme nová vládní omezení související s růstem pozitivně testovaných. Odmítáme diskriminaci neočkovaných, pandemický zákon a covid-tyranii.

Naprosto odmítáme nová vládní omezení související s růstem pozitivně testovaných. Jsou to špatná opatření. Nyní je opět nutné zacílit na ohrožené skupiny občanů a zajistit, aby nemocní dostali co nejrychleji léky tak, aby mohli nemoc zvládnout bez rizika. Naprosto nepřijatelné je přenášení kontrolních povinností na podnikatele a jejich zaměstnance pod hrozbou likvidačních pokut. Odmítáme diskriminaci neočkovaných, pandemický zákon a covid-tyranii.

2. Kvůli Evropské unii nám hrozí nedostatek energií a potravin. Globalismus nás přivádí ke krachu a nesoběstačnosti.

Už několik dní čelí motoristé kalamitní situaci s nedostatkem ad-blue (močoviny), která se přidává do naftových motorů. Jde o další důkaz krachu globálních ekonomických řetězců a nesmyslné politiky Evropské unie, která uměle zavinila závislost na této přísadě. Dlouhodobě upozorňujeme na tuto situaci a prosazujeme bezpečnost země v zajištění základních potřeb od energetiky po zemědělství. Nyní akutně hrozí nedostatek energie a může být i riziko nedostatku kvalitních potravin. Jde o důsledek eko-fanatismu Evropské unie a jejích nařízení.

3. Přejeme panu prezidentovi hodně zdraví a odmítáme snahu o jeho faktické politické odstranění z veřejného života.

Záznam z podpisu listiny svolávající první jednání sněmovny prezidentem republiky a poslední lékařské vyjádření ukazuje zřetelně, že pan prezident Zeman je nemocný, ale není ve stavu, kdy by bylo nutné řešit jeho neschopnost vykonávat ústavní povinnosti. Je lidsky správné dnes přát panu prezidentovi hodně zdraví a ne usilovat o jeho faktické politické odstranění z veřejného života.

4. Připomínáme si výročí vzniku našeho nezávislého státu. Při obraně své nezávislosti a svobody musíme spoléhat hlavně sami na sebe a ne na takzvané spojence.

28. října si státním svátkem připomínáme obnovení naší moderní státnosti a nezávislosti vznikem Československé republiky v roce 1918. Za posledních 103 let jsme svoji nezávislost několikrát ztráceli a získávali zpět. Vždy se ukázalo jako tragické, když jsme přestali spoléhat sami na sebe a svěřili jsme svoji budoucnost do rukou takzvaných spojenců, kteří nás následně zradili. Naši budoucnost a nezávislost nám nikdo nezajistí. Je to otázka naší práce a odpovědnosti. Dlužíme to těm, kteří v minulých letech bojovali za nezávislost, svobodu a demokracii naší země.

Převzato z profilu politika.

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku