Rozvoral (SPD): Nesouhlasíme se zpřísněním podmínek pro získání zbrojního průkazu

12.07.2017 11:18

Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.

Rozvoral (SPD): Nesouhlasíme se zpřísněním podmínek pro získání zbrojního průkazu
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD
reklama

1.) Hnutí SPD považuje průběh a výsledky summitu států G20 za důkaz dalšího úpadku prestiže Evropské unie. Ukazuje se, že evropská integrace v podobě Evropské unie je příčinou úpadku autority a prestiže evropských států. Setkání ukázalo na jasné rozpory mezi významnými světovými státy a nepřineslo žádné zásadní řešení světových problémů. Jako zcela zásadní pro Českou republiku se ukazuje prohloubení vztahů na úrovni států V4 (Visegrádské čtyřky - ČR, Slovenska, Polska a Maďarska). SPD prosazuje úzkou spolupráci států V4 v oblasti bezpečnosti, ekonomické spolupráce a odmítání migrace.

2.) Hnutí SPD pozorně sleduje návrhy ministra Chovance na změny v podmínkách pro získání zbrojního průkazu. Program SPD říká zcela jasně: nesouhlasíme s žádným zpřísněním podmínek pro získání zbrojního průkazu. Argument, že se zvýšil počet žadatelů, je lživý a falešný. Počet žadatelů o zbrojní průkaz se zvýšil zcela logicky, když stát rezignoval na svoji úlohu při zajištění bezpečnosti občanů České republiky. Poslanci Evropského parlamentu za vládní strany ČSSD, ANO a KDU-ČSL hlasovali pro vstup nelegálních imigrantů a zcela jednoznačně tak hazardují s bezpečností občanů. Hnutí SPD považuje bezúhonného a řádného občana, který legálně drží zbraň, za pilíř bezpečnosti státu a nikoliv za hrozbu.

3.) Hnutí SPD bude formou interpelace na ministra dopravy Ťoka (hnutí ANO) požadovat vyšetření uzávěry dálnice mezi Olomoucí a Ostravou z důvodu deformace povrchu vozovky. Jde o nově vybudovaný dálniční úsek, na kterém byla evidentně porušená technická pravidla pro stavbu dálničních komunikací. Zvlněná ostravská dálnice je nepochybně dalším příkladem korupce nebo totální neschopnosti, kterou zodpovědní politici a pracovníci předvádí. Hnutí SPD požaduje plnou trestní a osobní hmotnou odpovědnost politiků. Bez zavedení hmotné odpovědnosti odpovědných budou podobné kauzy pokračovat a budou je platit daňoví poplatníci.

4.) Hnutí SPD nepovažuje problém případné migrace „biblických rozměrů“ milionů Afričanů do Evropy, o kterém právě mluvil šéf Evropského parlamentu Antonio Tajani, za problém, který by měla řešit Česká republika. Hnutí SPD udělá vše proto, aby na území České republiky nevstoupil ani jediný nelegální imigrant z Afriky. Česká republika nenese žádnou vinu, ani odpovědnost za životní podmínky v afrických zemích. Tyto špatné životní podmínky jsou odpovědností a vinou občanů a vlád těchto zemí. Migrace z Afriky způsobí nevratná bezpečnostní a zdravotní rizika pro naše občany a sociální pnutí. Prioritou hnutí SPD je v prvé řadě zlepšování životních podmínek našich potřebných občanů, z nichž žijí 2 miliony na hranici či pod hranicí chudoby.

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Chceme v rozpočtu ušetřit 80 miliard, předložili jsme konkrétní návrhy

8:36 ODS: Chceme v rozpočtu ušetřit 80 miliard, předložili jsme konkrétní návrhy

Občanští demokraté splnili svůj slib a představili úspory ve státním rozpočtu ve výši 80 miliard kor…