Rusnok: Elektřina bude levnější pro domácnosti i pro podniky

30.08.2013 8:56

Snížení podpory obnovitelných zdrojů a distribučních poplatků zajistí nižší ceny energií pro domácnosti i pro podniky. Při návštěvě Moravskoslezského kraje to dnes sdělil premiér Jiří Rusnok.

Rusnok: Elektřina bude levnější pro domácnosti i pro podniky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Rusnok

Osm ředitelů významných firem Moravskoslezského kraje diskutovalo s předsedou vlády o problémech, které je trápí v regionu. Jedním z negativ, které snižují konkurenceschopnost podniků, je vysoká cena elektřiny. Premiér Jiří Rusnok řekl, že díky očekávanému schválení snížení poplatků na podporu obnovitelných zdrojů a zlevnění distribučních poplatků dojde k výrazným úsporám.

„Tyto dva pozitivní kroky by se měly spojit dohromady a mělo by se dospět ke snížení cen elektrické energie, jak pro domácnosti, tak pro podniky. Půjde o nezanedbatelné snížení,“ prohlásil předseda vlády.

Vláda připraví plán pomoci Moravskoslezskému kraji

„Připravujeme do vlády materiál, který se bude speciálně zabývat problematikou Moravskoslezského kraje a ohroženými podniky a tam, kde to půjde, tak by měl odblokovat a pomoci do budoucna kompenzovat potenciální dopady,“ vysvětlil premiér.

Kabinet Jiřího Rusnoka by chtěl ve spolupráci s krajem diskutovat i o tom, že již nebudou zpřísňovány ekologické parametry v regionu. Kapacitně by také měly být posíleny silnice pro tranzitní dopravu. Zintenzivnit by měla také ekonomická diplomacie, která má zajistit zvýšení exportu tuzemských výrobků do zahraničí. 

Premiér se v rámci cesty do Moravskoslezského kraje setkal v Ostravě s šéfy firem OK, a.s., Evraz Vítkovice Steel, a.s., ArcelorMittal Ostrava, a.s., Třinecké železárny, Ostroj, a.s., Osram ČR, s.r.o. nebo Hyundai Motor Manufacturing Czech, s.r.o.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vlada.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bláha (ODS): Příští rok začne stavba fotbalového stadionu

22:41 Bláha (ODS): Příští rok začne stavba fotbalového stadionu

V příštím týdnu budou zastupitelé rozhodovat o podmínkách a režimu stavby fotbalového stadionu v Hra…