STAN: Komunitní energetika a energetická soběstačnost - nosná témata kampaně pro komunální volby

07.09.2022 10:01 | Zprávy
autor: PV

Hnutí Starostové a nezávislí včera zahájilo ostrou fáze kampaně pro komunální volby.

STAN: Komunitní energetika a energetická soběstačnost - nosná témata kampaně pro komunální volby
Foto: STAN
Popisek: STAN

Za klíčové považují zejména v době přetrvávajícího konfliktu na Ukrajině a energetické krize za absolutní prioritu nacházet řešení v oblasti komunitní energetiky a energetické soběstačnosti. 

Na zahájení proto vystoupili vedle ministra vnitra Víta Rakušana, ministra průmyslu a obchodu Jozef Síkely a 1. místopředsedy Lukáše Vlčka také starosta Slavičína Tomáš Chmela, starosta Kněžic Milan Kazda a lídr pražské kandidátky Petr Hlaváček, kteří prezentovali své zkušenosti a příklady dobré praxe z komunální úrovně. Důležitým krokem, který Českou republiku přiblíží k energetické nezávislosti,  bude novela energetického zákona, kterou ve spolupráci s ministrem Síkelou připravují zástupci poslaneckého klubu hnutí STAN. Novela nastaví podmínky pro fungování komunitní energetiky a usnadní budování obnovitelných zdrojů.

„V posledních týdnech, a to zcela oprávněně, slyšíme ve společenské diskusi jedno slovo, kterým je energie. Problémy s cenami energií, strach o energetickou soběstačnost. Musíme i v komunální kampani přijít s jasným vzkazem. Řešení máme, naši starostové mají dobré zkušenosti s přístupem k energiím. My teď chceme tyhle příklady dobré praxe proměnit ve standardy toho, jak na komunální úrovni k energiím přistupujeme - a přenést je i na celostátní úroveň. Řešení energetické krize je absolutní prioritou hnutí STAN,” řekl v úvodu předseda hnutí a ministr vnitra Vít Rakušan.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová sociální demokracie: Nadutá ega zástupců koalice

20:05 Nová sociální demokracie: Nadutá ega zástupců koalice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.