STAN: Podporujeme spuštění Ústředního krizového štábu. Vláda nezvládá situaci a hazarduje se zdravím lidí

15.09.2020 12:35

Poslanci klubu hnutí Starostové a nezávislí podporují obnovení činnosti Ústředního krizového štábu. Situace v Česku začíná být nepřehledná, narůstá počet infikovaných, a není jasné, kdo boj s krizí řídí.

STAN: Podporujeme spuštění Ústředního krizového štábu. Vláda nezvládá situaci a hazarduje se zdravím lidí
Foto: STAN
Popisek: STAN

Zatímco ministr zdravotnictví svolává Ústřední epidemiologickou komisi, premiér zase řídí jiný krizový orgán: Radu pro zdravotní rizika.

„Vládnou nám zmatkující papaláši. Pan premiér upravuje pravidla podle toho, jak na opatření nahlíží jeho „bublina“ na sociálních sítích. Je načase, aby sestoupil z piedestalu domnělého spasitele nás všech a aktivoval krizový štáb, který je pro tyto situace určen, a který je schopen nás z té krize dostat,“ apeluje předseda poslaneckého hnutí STAN Jan Farský.

Anketa

Mělo by Česko stavět další bloky jaderných elektráren?

89%
11%
hlasovalo: 8731 lidí

Alarmující je pak selhání nástroje Chytré karantény. „Když vláda zaváděla EET, všichni živnostníci se museli novému nástroji přizpůsobit. A když má vláda zajistit Chytrou karanténu, začne po čtyřech měsících nakupovat počítače a řešit připojení k internetu?“ připomněl Farský.

STAN zároveň odmítá plošnou dávku pět tisíc korun pro seniory, tzv. „rouškovné“ a předkládá vlastní návrh podpory pro samoživitele.

„Nesouhlasíme s tím, aby byla částka vyplácena plošně, a proto nepodpoříme schválení tohoto bodu v prvním čtení. Chceme, aby bylo „rouškovné“ vypláceno pouze potřebným, kteří mají nízké penze. Vláda zcela zapomněla na samoživitele, na které krize dopadla nejvíce, a na rodiny s dětmi. Proto předkládáme návrh zákona, na základě něhož by samoživitelé dostali částku 6000 korun na dorovnání výpadků způsobených koronavirovou krizí,“ konstatovala poslankyně Věra Kovářová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Vyšší zdanění nemovitostí? Rozhodně ne

22:02 Zdechovský (KDU-ČSL): Vyšší zdanění nemovitostí? Rozhodně ne

Komentář na facebookovém profilu k bydlení pro mladé.