Šarapatka (BPP): Brady sem Brady tam, Brady kam se podíváš…..

26.10.2016 13:06

Česká média se předhánějí v prezentaci Jiřího Bradyho jako málem jediného bojovníka proti fašismu, jediného, kdo v době nacistické okupace trpěl.

Šarapatka (BPP): Brady sem Brady tam, Brady kam se podíváš…..
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.
reklama

Jiřího Bradyho se zmocnila české média nebývale brutálním způsobem. Otevřete libovolné noviny, libovolný web, odevšad na vás vykoukne Jiří Brady v článcích, které oslavují jeho utrpení v koncentračním táboře a současně na stejném místě denuncují prezidenta České republiky za to, že jej nevyznamenává u příležitosti nastávajícího státního svátku. A někteří politici se dokonce předhánějí v předávání medailí a klíčů od Prahy…

Neodsuzuji pana Bradyho. Nemůže nejspíše za to, že se stal tváří další nenávistné kampaně, tentokrát ministra Hermana z KDU-ČSL a některých politiků z opozice, proti prezidentovi Zemanovi. Myslím si naopak, že by si takoví lidé, jako je pan Brady, vyznamenání od pana prezidenta zasloužili. Problém ovšem je, že podobných lidí, kteří za nacismu trpěli nebo dokonce položili život, jsou tisíce. Včetně mého prastrýce z Morkovic na Hané, který byl zastřelen Němci dávkou ze samopalu poté, co byl prozrazen úkryt partyzánů, kterým pomáhal. Bohužel ale nemají synovce pana Hermana, který by jejich vyznamenání u prezidenta „protlačil“.

Nevím, na čem se skutečně dohodl ministr Herman s prezidentem Zemanem ohledně Bradyho vyznamenání. Každá ze stran tvrdí přesný opak. Vynucovat si prezidentovo ocenění touto nechutnou kampaní ale považuji za vrcholně trapné a nedůstojné.

Také z toho důvodu se recepce u příležitosti 28. října na Hradě zúčastním.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kohoutek (SPD): Souvislosti rozpočtové krize Evropské unie

4:33 Kohoutek (SPD): Souvislosti rozpočtové krize Evropské unie

Bezesporu nejdůležitější událostí na úrovni orgánů Evropské unie (EU) v těchto dnech je maďarské a p…