Scheinherr (Praha sobě): Rada schválila smlouvu se společností Central Group

27.10.2021 5:34 | Tisková zpráva

Rada hl. m. Prahy schválila uzavření Smlouvy o spolupráci při úpravě křižovatky Průmyslová – Poděbradská – Kbelská mezi hl. m. Prahou a společností Central Group a.s. Předmětem smlouvy je závazek hl. m. Prahy zajistit prostřednictvím Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s., bez zbytečného odkladu řádné dokončení úpravy křižovatky Průmyslová – Poděbradská – Kbelská.

Scheinherr (Praha sobě): Rada schválila smlouvu se společností Central Group
Foto: Hana Brožková
Popisek: Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy

V rámci dopravní obslužnosti předmětné části Prahy je společným zájmem hlavního města stejně jako společnosti Cental Group zkapacitnění a modernizace předmětné křižovatky tak, aby vyhovovala budoucímu urbanistickému rozvoji dané lokality, a to i vzhledem k budoucí rezidenční výstavbě. Účelem smlouvy je v zájmu právní jistoty smluvních stran určit závazné podmínky jejich spolupráce a spolupůsobení v rámci úpravy křižovatky Průmyslová – Poděbradská – Kbelská.

„Průmyslový polookruh je zásadní součástí pražské komunikační sítě, která supluje chybějící části Městského i Pražského okruhu, a úpravou a modernizací křižovatky Průmyslová – Poděbradská – Kbelská zvýšíme její kapacitu. Investici také koordinujeme s dalšími akcemi. Přesuneme zastávku MHD blíž k cestujícím a během stavby se bude také pokládat vodovod. Zároveň se nám podařilo domluvit se společností Central Group, že uhradí 18 milionů korun, což představuje skoro půlku celkové investice,“ sdělil náměstek primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Hlavní město Praha se zavazuje zajistit prostřednictvím Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s., (TSK) úpravu křižovatky, a to v souladu s projektovou dokumentací. Faktická realizace úpravy křižovatky se uskuteční bez zbytečného odkladu, přičemž smluvní strany jsou povinny si ohledně plnění smlouvy poskytovat veškerou nezbytnou součinnost. Praha dále bere na vědomí a souhlasí s tím, že společnost Central Group bude v rámci úpravy křižovatky ukládat do pozemků vodovod DN 300.

Jako podíl na nákladech vzniklých hlavnímu městu Praze se společnost Central Group zavazuje uhradit celkovou částku ve výši 18 milionů korun Kč, a to ve třech samostatných platbách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

22:21 Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

Osm investičních projektů zajistí bezbariérový pohyb v budovách tří příspěvkových organizací poskytu…