Seďa (ČSSD): Co si přát v nadcházejícím roce 2020

28.12.2019 12:10 | Zprávy
autor: PV

Nejen zdraví, štěstí, ale i spokojenost jsou předpokladem úspěšného nadcházejícího roku. Rozhodně to však není honba za mamonem či za co největším ziskem. A proto i politici by měli jít spoluobčanům příkladem.

Seďa (ČSSD): Co si přát v nadcházejícím roce 2020
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

Nejsem z těch, kteří by si každý den ztěžoval, protože již můj stařeček říkával: „Co si sám neudělám, nemám.“ A jako dlouholetý politik s technickým vzděláním vím, jak je těžké v politice, ale i v životě používat kritické myšlení a zdravý selský rozum. Protože nikdy není nic úplně bílé či úplně černé. A také platí, že pravda bývá jednoduchá, ale lži jsou složité.

Pro každou pospolitost, ať je to rodina, obec či stát platí, že je důležitá sounáležitost a pospolitost, že je třeba porozumění a solidarita mezi lidmi. Ono se pak snáze řeší každodenní starosti a problémy, které se na nás valí čím dál rychleji a sofistikovaněji. Proto je důležitá bezpečnostní, politická a ekonomická stabilita, která umožní jistou míru soudržnosti celé společnosti. A právě záleží na té míře, která ovlivňuje nejen náladu, ale i naše vyhlídky.

Jsem přesvědčen, že naše největší bohatství je v lidech, i když si to málo uvědomujeme. Proto bych si přál, abychom byli více sebevědomí a také hrdí na svoje tradice, historii a na svoji zemi, ve které žijeme a pracujeme. Strach není dobrý rádce ani sluha. A mlčení k nepoctivostem se nikdy a nikde nevyplatilo. Pro mne jsou nejlepšími migranty naše děti a naši vnuci. Zejména pro ně budujeme lepší podmínky pro jejich život.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.