Seďa (ČSSD): Proč si připomínat 17. listopad 1989

16.11.2021 20:41 | Komentář
autor: PV

Každý člověk může hodnotit polistopadové události svýma očima a svými zkušenostmi. To, co však, alespoň doufám, máme společného, je naše úsilí k tomu, aby se naše děti a naše vnoučata měli lépe než my.

Seďa (ČSSD): Proč si připomínat 17. listopad 1989
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Letos si připomeneme již 32 výročí listopadových událostí roku 1989.Uběhlo docela dost vody na to, abychom každý z nás mohl bilancovat. 

Jako člověk, který zažil 17.listopad ve svých 29 letech vím, jaká obrovská změna se udála. A to zejména z pohledu dnešní generace mých rodičů i generace mé. Nešlo pouze o ztrátu řady jistot a potřebu se přizpůsobit všem těm změnám, které doposud neskončily. Šlo i o změnu společnosti jako celku, kdy přechod k tržnímu hospodářství a k demokracii přinesl řadu nejen pozitivních, ale i negativních zkušeností. A je na každém z nás, aby si na pomyslných vahách tyto zkušenosti zhodnotil.

Přes všechna, ať již pozitivní či negativní hodnocení polistopadového vývoje je zcela jasně říci, že události 17.listopadu 1989 je třeba si připomínat. Vždyť je to obrovský milník v našich novodobých dějinách a to nejen proto, že se rozpadl společný stát Čechů, Slováků, Moravanů, Slezanů a dalších národností či menšin, ale zejména proto, že jsme se opětovně začlenili do mezinárodních po boku těch nejvyspělejších zemí světa. A pokud objektivně hodnotíme celý polistopadový vývoj, pak přes řadu přetrvávajících problémů vzrostla životní úroveň obyvatelstva, zkrásněly naše města a obce a zlepšila se veřejná infrastruktura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

18:01 Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prezidentem podané kompetenční žalobě.