Senátor Bazala: Ještě vyšší ochranu pracovníků si skoro neumím představit

25.01.2023 16:57 | Zprávy
autor: PV

Projev na 6. schůzi Senátu 25. ledna 2023 k ochraně před azbestem

Senátor Bazala: Ještě vyšší ochranu pracovníků si skoro neumím představit
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Josef Bazala

Vážený pane předsedo, vážený pane ministře, kolegyně, kolegové,

přemýšlím, co ten příspěvek před mnou chtěl zde říci. A stále nad tím budu ještě přemýšlet, jestli na to přijdu vlastně. Ale já jsem chtěl možná dotaz. Protože v našem výboru tady tento tisk nebyl projednáván. A když pan ministr předkládal ten návrh, jako takový, tak tam vzpomenul zvýšení bezpečnosti pracovníků, kteří s tím azbestem dělají. My, co jsme měli tu čest dělat starosty, tak za ty léta jsme vždycky k nějaké takové budově dospěli, která byla potom buď potřeba rekonstruovat apod. A já, možná jsem přihláš konkrétní a omlouvám se za to, ale chci se dopracovat toho, kdy vy jste řekl: „zvýšení ochrany bezpečnosti pracovníků.“

Že je azbest nebezpečný, jasné, o tom se nepochybuje. Ale my, když jsme, v uvozovkách, „demolovali“ jednotlivé budovy, tak ti pracovníci skutečně byli vybaveni ochrannými prostředky, dýchacími prostředky, rukavicemi. Když se potom ten azbest sundal dolů, tak byl zavázán do igelitových ochranných pomůcek atd. Tak si skoro neumím představit ještě vyšší ochranu těch pracovníků, jako takových. Proto se za to omlouvám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

8:03 Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.