Senátor Láska: Bylo by na místě pana Mlejnka odvolat

19.08.2022 7:35 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke kauze kolem jmenování Petra Mlejnka ředitelem UZSI

Senátor Láska: Bylo by na místě pana Mlejnka odvolat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Václav Láska

Opravdu hodně si přeju, aby se Andrej Babiš už nikdy nevrátil do vlády a nedostal k moci. A aby se tak nestalo, musí současná vláda dělat co nejméně chyb a když je udělá (chyby dělá každý), tak je musí rychle a transparentně vyřešit a napravit.

Současná kauza kolem jmenování ředitele UZSI pana Mlejnka je prostě chybou. A to chybou ministra vnitra Rakušana. Přeci jako zkušený politik musel vědět, že pokud jmenuje ředitelem UZSI někoho, kdo se stýkal s nejtřaskavějším jménem současnosti, tak strašně riskuje. A dává opozici (Babišovi) do ruky klacek, kterým ho bude Babiš mlátit a bude tím odvádět pozornost od svých vlastních problémů.

Možná je pan Mlejnek dobrý člověk a třeba by i byl dobrý ředitel UZSI. Přesto jeho jmenování za dané situace byla hrubá politická chyba. Tu je teď třeba napravit. Vzhledem k dalším drobným chybám, které Vít Rakušan kupil při vysvětlování toho proč a na základě jakých doporučení pana Mlejnka ředitelem jmenoval, se obávám, že už nelze věc napravit jen vysvětlováním. Na to už je asi pozdě.

Bylo by na místě pana Mlejnka odvolat (byť to možná bude vůči němu nespravedlivé). Nového ředitele UZSI však už nemůže jmenovat ani Vítek Rakušan ani nikdo ze STANu. Nechť tedy dojde v rámci vlády k výměně rezortů. Vítek Rakušan si nepochybně zaslouží ve vládě zůstat, ale už to nemůže být post ministra vnitra.

A znovu opakuji, že tohle všechno píšu a budu říkat nahlas hlavně proto, aby se už Andrej Babiš nikdy nedostal zpátky k vládě.

Mgr. Václav Láska

  • BPP
  • Tento profil nevytvořil Václav Láska, proto zde není aktivní
  • senátor

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Těm, kteří dosud nevěří, že nám vláda lže

4:31 Filip (KSČM): Těm, kteří dosud nevěří, že nám vláda lže

Komentář na facebookovém profilu k důvodům a roli USA ve vypuknutí války na Ukrajině