Senátor Michálek: V Senátu má většina zákonodárců funkci spojenou s vysokými příplatky

15.11.2016 12:02 | Zprávy
autor: PV

Senátor Michálek navrhuje omezit počet funkcí v Senátu.

Senátor Michálek: V Senátu má většina zákonodárců funkci spojenou s vysokými příplatky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Libor Michálek

V desátém volebním období bylo v Senátu zřízeno téměř 30 funkcí místopředsedů výborů. Kromě toho jsou v Senátu zvýhodněně placené funkce předsedů výborů, předsedů podvýborů, předsedů politických klubů a samozřejmě funkce ve vedení Senátu. Situace došla tak daleko, že v Senátu má většina zákonodárců nějakou funkci spojenou s vysokými příplatky.

Senátor Michálek nyní navrhuje, aby v každém z devíti senátních výborů byly maximálně 2 pozice místopředsedů výborů (dosud to byly většinou 4 místopředsedové výborů). Úspory na nákladech spojených s příplatky za vedení by tak dosáhly několika miliónů korun ročně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Cena dálniční známky.

Dobrý den, kdy navrhnete snížení cen dálničních známek? Máte pocit, že cena 2570 Kč za roční známku odpovídá stavu dálniční sítě v České republice v porovnání s okolními zeměmi? Děkuji.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sokol (ODS): Z ODS se musí stát nová občanská pravice

21:01 Sokol (ODS): Z ODS se musí stát nová občanská pravice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k další cestě ODS.