Senátor Valenta: Jde o neschopnost? Nebo je to záměr?

20.8.2020 6:37 dop.

Komentář na facebookovém profilu k vládním opatřením v boji proti koronaviru

Senátor Valenta: Jde o neschopnost? Nebo je to záměr?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Vláda rozhodla o tom, že od září budeme muset povinně nosit roušky nejen v nemocnicích, sociálních zařízeních, příp. na některých dalších místech, kde to dává logiku s ohledem na nutnost chránit ohrožené skupiny obyvatel, ale tuto povinnost rozšířila na obchody, poskytovatele služeb a zcela nesmyslně na kadeřnictví či restaurace.

Vzniká tím další Kocourkov, se kterými se teď budou potýkat nejen školáci, ale také každý, kdo vyrazí na pivo nebo sklenku vína či burčáku do mnoha vinných sklepů u nás na Slovácku. Před sklepem bez roušky, při vstupu do sklepa v roušce, u stolu s rouškou, když budu „konzumovat“ tak bez roušky, když půjdu na WC tak s rouškou atd., atd.

Anketa

Měl by se omezit či zdanit odtok zisků nadnárodních firem z České republiky?

98%
2%
hlasovalo: 21611 lidí

Vzniká tím nejen další zmatek, ale především rozčarování u většiny národa, protože taková v podstatě děravá opatření nebudou ani z laického pohledu schopna výrazněji zabránit šíření koronaviru. A k tomuto názoru se přiklání i řada lékařů a dalších odborníků.

V tomto ohledu vnímám rozhodnutí ministerstva zdravotnictví bohužel jako pouhou snahu posílit atmosféru strachu mezi občany naší země na straně jedné a za zbytečné omezování svobody každého z nás na straně druhé. Obzvláště za situace, když jsme od vládních představitelů slyšeli v posledních měsících opakovaná ujištění, že k žádným celoplošným opatřením již vláda přistupovat nebude, a že případná ohniska nákazy se budou řešit pouze v daném regionu zpřísňováním opatření v konkrétní, zasažené lokalitě.

Mnohokrát jsme mimo jiné i v Senátu atakovali vládu, aby připravila jasný krizový plán pro boj s koronavirem. Bohužel vláda promarnila čtyři měsíce času. Zavedla sice okresní semafor, ale při zavádění preventivních opatření se jím přesto sama neřídila. Navíc se nezlepšila předvídatelnost vládních opatření. V pondělí vláda oznámila povinnost nošení roušek jen ve vnitřních prostorách a provozovatelé restaurací i jejich zákazníci si oddechli, že se jich toto nařízení tentokrát týkat nebude. Jejich radost však vydržela jen dva dny, protože ve středu bylo všechno jinak a do rouškové povinnosti spadla také všechna stravovací zařízení.

Jde o neschopnost? Nebo je to záměr? Těžko soudit.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Pozn. redakce: 74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Synot

74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Frustrace z vlajek

22:24 Senátor Láska: Frustrace z vlajek

Komentář na facebookovém profilu k (ne)vyvěšování ukrajinských vlajek.