Senátor Valenta: Obce nemají dotovat poštu

02.08.2018 19:51 | Zprávy

Je velmi nešťastné, že problémy s hospodařením, kterým čelí Česká pošta, jsou plíživě přenášeny na samosprávy.

Senátor Valenta: Obce nemají dotovat poštu
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Senátor Ivo Valenta za Soukromníky

Rozumím tomu, že je třeba hledat způsoby, jak zachovat stávající síť poboček, a jednoznačně jsem proti rušení pošt v nejmenších obcích, protože patří k základní obslužnosti, která zajišťuje, že se venkov nebude vylidňovat a že zde občané nebudou muset kvůli základním úkonům vynakládat zbytečné prostředky na cestování. Není ale možné, aby na prodělečnost pošty doplácely přímo obce, které již tak mají samy málo peněz v rozpočtech.

Poštu je třeba modernizovat, nalézt jiné způsoby, jak by si na sebe mohla vydělat, a zároveň nemusela přistupovat k tak zásadní redukci své sítě. Nevěřím tomu, že v dnešní době moderních technologií a vysoké mobility by takovou cestu nebylo možné nalézt. Situace, kdy by na neschopnost hledat takový způsob, měly doplácet obce, je opravdu nešťastná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Foltýn

Dobrý den, moc to nechápu, to že Foltýna platila armáda vám sdělil Fiala? Proč by to dělala? A i kdyby to dělala nebylo by to vlastně prašť jako uhoď, protože armádu platí vláda potažmo vlastně my? A budete se dál pídit po tom, kdo byl vlastně jeho nadřízený? Docela dost by mě to zajímalo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Černochová: Za čtyři roky těžko lze udělat zázraky

9:15 Ministryně Černochová: Za čtyři roky těžko lze udělat zázraky

Reakce na kritiku Lubomíra Metnara, publikovaná na svém veřejném facebookovém profilu