Senátor Valenta: Věřím, že Soukromníci budou mít také své poslance

10.06.2017 20:40

Senátor Ivo Valenta vystoupil na Republikovém sněmu Strany soukromníků ČR dne 10. června 2017 v Praze.

Senátor Valenta: Věřím, že Soukromníci budou mít také své poslance
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Jsou to již téměř tři roky, kdy jsem se rozhodl, že vstoupím do politiky a budu pomáhat mému regionu ještě jinak, než jako podnikatel a zakladatel nadace. Právě tehdy jsem si vzpomněl na mého tátu, který kandidoval v historicky prvních volbách do Senátu, ale který kdysi dávno stál také u zrodu Strany soukromníků. Právě proto jsem se tehdy rozhodl, že budu kandidovat právě za Stranu soukromníků.

Podařilo se, já se stal senátorem a začal daleko intenzivněji spolupracovat se Stranou soukromníků. Jsem rád, že se nám za ty více jak dva roky podařilo hodně dobrého. Dali jsme straně nový vítr do plachet. Výrazným způsobem jsme zvýšili povědomí nejen o Straně soukromníků, ale především o problémech, které trápí živnostníky, jejich rodiny a zaměstnance.

Společně jsme začali tvrdě bojovat za ochranu těch, které začala dnešní agrolevicová vláda systematicky likvidovat. Nahlas jsme mluvili a dodnes mluvíme o tom, že dnešní vláda dramatickým způsobem omezuje svobodu a soukromí každého nás. Připravuje zákony, kterými se snaží plíživým způsobem nastolit novodobou diktaturu. Dnešní vláda chce všechno regulovat a řídit životy každého z nás.

Proč má mít úředník v Praze vidět online každou korunu, kterou utratí pan Novák v hospůdce v Horní Dolní? Proč mají ministerští „cifršpióni“ šmírovat obchodní vztahy všech podnikatelů v zemi díky kontrolnímu hlášení DPH a tím ohrožovat soukromí i principy tržní ekonomiky. Proč zakazujeme soukromým podnikatelům, aby ve svém vlastním podniku, na který nedostali od státu ani korunu, nesmí dovolit zákazníkovi, který ho živí, zapálit si cigaretu nebo doutník? Proč se naše země hrbí před bruselskou diktaturou a nechá si líbit, že Evropská unie zapleveluje naše životy čím dál hloupějšími regulacemi, ale i směrnicemi, které ohrožuji naši bezpečnost a suverenitu? Proč vysokými daněmi a odvody živíme nenasytný státní rozpočet, abychom pak v přímém přenosu sledovali, jak vládní papaláši rozhazují námi tvrdě vydělané peníze na dotace sami pro sebe nebo úplatky voličům? Proč mají být malí podnikatelé utiskováni, šmírování a zavaleni byrokracií, když se pro velké továrny uměle vytváří jedna dotace či státní subvence za druhou?

Takovému směřování naši země proto musíme říct společně jasné ne! A jsem rád, že v tomto ohledu mají Soukromníci dlouhodobě jasně formulovaný program, ze kterého neuhýbají a nikdy neuhnou.

Náš soupeř je silný a nenalhávejme si, že to tak není. Ale jsem přesvědčen o tom, že jej společně můžeme porazit nebo alespoň paralyzovat od páchání dalších škod. Cestou, jak toho dosáhnout, je spojit síly a společně táhnout za jeden provaz. Proto jsem rád, že se Soukromníci pro letošní parlamentní volby spojili s Občanskou demokratickou stranou. Rád bych na tomto místě poděkoval jak Petru Fialovi, tak Petru Bajerovi a všem jejich spolustraníkům, že byli schopni prosadit tento významný krok v integraci sil na české pravici.

A jsem rád, že aktuální volební průzkumy ukazují, že šlo o správné rozhodnutí. Od února, kdy obě strany oznámily spolupráci, dochází k prudkému růstu našich společných preferencí a já věřím, že jsme teprve na začátku.

Nesmíme však usnout na vavřínech, nesmíme se nechat oslepit vidinou úspěchu. Musíme teď tvrdě společně pracovat a snažit se přesvědčit každého jednoho voliče o tom, že ODS s podporou Soukromníků nabízí skutečně kvalitní program a návrat zdravého selského rozumu do každodenních politických rozhodnutí.

Rád bych věřil tomu, že od podzimu 2017 budou mít Soukromníci také své představitele v Poslanecké sněmovně a že společně s dalšími politickými stranami budeme schopni seskládat většinovou pravicově orientovanou vládu. Je třeba zastavit likvidaci střední třídy. Je třeba ukončit období, kdy nám vládou továrníci a neumětelové. Je třeba, aby naši zemi začali řídit ti, kteří respektují demokracii, svobodu, soukromí a kteří dobře ví, co znamená vydělávat peníze, dávat lidem práci a postarat se ně.

Ivo Valenta
slovácký senátor

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Musíme vrátit rozhodování zpět do národních států

7:34 Okamura (SPD): Musíme vrátit rozhodování zpět do národních států

Komentář na facebookovém profilu k nadřazenosti legislativy EU na státní