Od médií pomoc nečekejme, ta si v současné hysterické atmosféře libují. Zatímco na jedné straně se šikují nacionalisté a neonacisté, z druhé strany proti nim vystupují antifašisté, anarchisté a tzv. sluníčkáři.
Média tento spor zjednodušují na "odpůrce a příznivce Islámu". Každý s trochou soudnosti v takovém nadpisu musí odhalit zřetelnou mediální manipulaci.
Vytváří se dojem, že je potřeba si vybrat "stranu barikády". Ale v takové situaci nejsme. Dovolím si tvrdit, že většina lidí má nějaký Islám u "zádele". Stejně tak mají u "zádele" i žabomyší války nácků s antifašisty. Islamistu v životě nepotkali, náckům se smějí nebo jimi pohrdají. A to je dle mého ten nejrozumnější přístup.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV