Šrámek (ADS): České politické strany a hnutí zemědělství v Evropě nezajímá

22.05.2019 10:56

Peníze z rozpočtu Evropské unie přímo ovlivňují životní prostředí, zemědělství a krajinu v České republice. Naše hospodářství jsou na nich závislá. Věnuje se této problematice někdo v Evropském parlamentu za posledních 10 let?

Šrámek (ADS): České politické strany a hnutí zemědělství v Evropě nezajímá
Foto: ANO
Popisek: Pavel Šrámek
reklama

Téměř 40% evropského rozpočtu jde na společnou zemědělskou politiku. V Evropském parlamentu je Zemědělský výbor, tzv. AGRI neboli COMAGRI, naprosto klíčovým a silovým výborem. Navrhuje podmínky rozdělování téměř 40% všech peněz, které pak přerozdělí podle pravidel tzv. Společné Zemědělské Politiky (SZP) a doslova posílá peníze do jednotlivých členských zemí.

A co našich 21 europoslanců? Ve výboru AGRI není členem ani jeden z českých europoslanců už téměř 2 volební období, tedy skoro 10 let! To je naprosto tristní situace. České politické strany a hnutí zastoupené v Evropském parlamentu téměř 40% unijních peněz NEZAJÍMÁ. Zdá se, že ani celá problematika zemědělství v Evropě naše politické strany nezajímá. Nás, agrárníky z Agrární Demokratické Strany, 40% evropských peněz zajímá a chceme být nejen zastoupeni v Evropském parlamentu, ale především chceme být členy výboru AGRI a mít vliv na Společnou Zemědělskou Politiku v zájmů českých zemědělců a farmářů.

Pavel Šrámek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Počty pana ministra

22:03 Niedermayer (TOP 09): Počty pana ministra

Komentář na facebookovém profilu k počtům ministra zdravotnictví