Stropnický (SZ): Vy o svátcích volno mít nebudete, ušel by zisk. ČSSD ukazuje svou druhou tvář

26.03.2016 12:30 | Zprávy
autor: PV

Velikonoční zajíček ČSSD zaměstnancům obchodních řetězců: vy o svátcích volno mít nebudete, ušel by zisk. I zaměstnanci řetězců si zaslouží volné svátky.

Stropnický (SZ): Vy o svátcích volno mít nebudete, ušel by zisk. ČSSD ukazuje svou druhou tvář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

Poslanecká sněmovna projedná po Velikonocích senátní návrh zákona, jímž mají být uzavřena velká nákupní centra o státních svátcích. Autorem předlohy je senátor ČSSD František Bublan. Ve druhém čtení návrhu zákona v Poslanecké sněmovně ale pražský poslanec ČSSD Štěpán Stupčuk načetl pozměňovací návrh, jímž z novely vypouští všechna nákupní centra, v nichž se nacházejí vedle velkých prodejen i maloobchody.

Argumentuje tím, že by malí prodejci přišli o sváteční tržby. Pokud ale novela bude přijata v této podobě, nedotkne se regulace současně právě těch největších center a ztrácí tak podstatnou část původního smyslu. Lidé by navíc o svátcích stejně zamířili do těchto řetězců a lokální prodejci, např. farmářská tržiště by o zákazníky přišla. Zatímco samostatně výdělečně činný prodejce si ale může vybrat, jestli stráví svátky s rodinou a přijde o část tržeb, zaměstnanec Lidlu nebo Billy nemá na výběr. V nákupních centrech se navíc skutečný maloobchod téměř nevyskytuje, jde spíše o menší prodejny velkých řetězců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

7:04 Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulacím kratomu.