Svoboda (ODS): Prosazujeme zvyšování platů učitelů

20.05.2016 19:40 | Zprávy

Dnes proběhla tisková konference ministryně školství a školských odborů k plošnému zvyšování platů učitelů.

Svoboda (ODS): Prosazujeme zvyšování platů učitelů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec ODS Bohuslav Svoboda

Občanská demokratická strana prosazuje zvyšování platů učitelů, kteří jsou nejdůležitější součástí vzdělávacího systému, nesouhlasí však s plošným navyšováním, které nezohledňuje kvalitu jednotlivých kantorů. Prosazujeme zvýšení odměn a osobního ohodnocení učitelů, které bude pro učitele skutečně motivující. Musí být zásadním způsobem navýšena nadtarifní složka, abychom byli schopni dobrého učitele dobře zaplatit, pak se lze dostat i na průměrný učitelský plat kolem 35 000 Kč.

Pokud chceme špičkové školství, nemůžeme platit všem průměrem, protože pak budeme mít vzdělání průměrné, to, že je učitel dobrý, musí být patřičně ohodnoceno a každý musí cítit, že kvalita jeho práce mu přináší ekonomický prospěch, obdobně, jako je tomu v jiných profesích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Rozšiřujeme kapacity sociálního bydlení

13:16 Udženija (ODS): Rozšiřujeme kapacity sociálního bydlení

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnému bydlení