Svobodní v Jablonci prolévají svou krev

12. 10. 2017 17:50

S netypickou volební kampaní přišla jablonecká medialérka vedoucí místní buňky Svobodných Irena Hradecká. Podařilo se jí vyburcovat už více než 10 sympatizantů Svobodných, které přišli na libereckou transfúzní stanici s ušlechtilým záměrem darovat krev.

Svobodní v Jablonci prolévají svou krev
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

Velký zájem z řad členů a příznivců ji samotnou překvapil. „Další zájemci jsou již registrovaní a po skupinkách dvou až třech lidí budou chodit pravidelně darovat krev i po volbách, pokud projdou lékařskou prohlídkou.“, pochvaluje si Hradecká.

Krajský předseda Jindřich Hradecký je také účastníkem dobrovolné akce. Podle něj je to rozhodně lepší způsob kampaně, než polepování billboardů s prázdnými slogany. I v čekárně mohl s lidmi debatovat o programu, z nichž lidi nejvíce zaujaly zejména tyto body:

  • konec vynakládání veřejných peněz na přistěhovalce 
  • referendum o vystoupení ČR z EU 
  • větší práva obětem trestných činů na úkor pachatelů 
  • zrušení investičních pobídek a snížení daní 
  • zjednodušení živnostenského podnikání

Lídr kandidátky David Forbelský považuje darování krve za možnost pomoci anonymnímu příjemci, aniž by na to potřeboval státní příkaz. „Soudě podle fronty, kterou jsme museli vystát, je tato forma pomoci bližnímu velmi oblíbená. Věřím, že podobně by lidé reagovali i na pomoc jinde namísto složitého státního systému.“ doplnil lídr Forbelský.

Akci kromě dalších podpořili Petr Janoušek nebo Vít Uličný. „Darovat krev jsem chtěl již několik let, ale nikdy jsem se sám neodhodlal. Ve Svobodných věříme, že dobrovolná solidarita je přirozenou součástí většiny lidi a není třeba jim přikazovat, jak mají být solidární se svými spoluobčany, se svým okolím a blízkými. Příkladem je právě darovaní krve, kde lide ví, že dělají prospěšnou věc pro druhé a sami z vlastní dobrovolné vůle se rozhodnou ostatním pomoci. Není třeba žádných nařízení, že každý je povinen darovat krev alespoň jednou ročně jinak dostane pokutu.“

Podle kandidáta Františka Petríka je dárcovství krve ukázkou toho, že lidé jsou ve skutečnosti mnohem lepší než nám je předkládáno politiky. „Plná čekárna dobrovolných dárců na Liberecké transfuzní stanici ukazuje, že zde existuje skutečná solidarita. Nepotřebujeme povinnou solidární daň nebo povinnou státně-solidární podporu vybraným arabským režimům. Naopak potřebujeme, aby lidé mohli o svých penězích rozhodovat svobodně. Po shlédnutí reality možná i nejeden politik pochopí co to je skutečná solidarita." doplnil kandidát Petrík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jirásek (SPO): Sto let českého národa - důvod k oslavě a pohledu do budoucnosti

22:40 Jirásek (SPO): Sto let českého národa - důvod k oslavě a pohledu do budoucnosti

Být Čechem znamená být hrdý na svoji vlast, národ a na odkaz velikánů, kteří neváhali za českou zem …