Třeštíková: Na bezplatném představení pro seniory v Hudebním divadle Karlín bylo plno

12.06.2022 21:15 | Tisková zpráva

Praha dlouhodobě pracuje na větší dostupnosti kultury, aby návštěvu představení nebo koncertu mohli zažít i ti, kteří si nemohou dovolit koupit vstupenku za plnou cenu nebo pro ně bariéru představují schody, nedostupnost toalet či jazyk. I díky této iniciativě navštívili senioři ještě před oficiální premiérou muzikál Slunce, seno, jahody.

Třeštíková: Na bezplatném představení pro seniory v Hudebním divadle Karlín bylo plno
Foto: youtube.com
Popisek: Hana Třeštíková

V Hudebním divadle Karlín se uskutečnila generální zkouška a senioři obsadili téměř všechna místa. Muzikál Slunce, seno, jahody čeká příští týden premiéra a čtvrteční poslední velká zkouška patřila publiku seniorek a seniorů, pro které město zajistilo vstup zdarma.

„Na představení byla skvěla atmosféra a moc mě potěšilo vidět radost ve tvářích všech, kteří si přišli užít představení. Kultura musí být přístupná a dostupná pro všechny,” řekla Hana Třeštíková, radní hl. m. Prahy pro kulturu a cestovní ruch.

S iniciativou zavést generální zkoušky v Hudebním divadle Karlín pro seniory zdarma přišla právě radní Hana Třeštíková. O lístky je velký zájem a bývají dopředu rozebrány v průběhu několika dní. Proto Praha od letošního roku připravila rozšíření programu, kdy seniorům nabízí i část lístků v městských divadlech za symbolickou 1 korunu.

„Podařilo se během tří let rozjet skvělé věci. Generálky zdarma, lístky za korunu nebo tištěný kulturní přehled se zvýhodněným vstupným pro seniory, kteří by jinak každé představení museli hledat na internetu. Zlepšujeme navigaci, odstraňujeme fyzické bariéry třeba i v podobě chybějících toalet, a to i na venkovních akcích. Mám radost z každého, kdo si díky tomu třeba opravdu po dlouhé době vychutná kulturní zážitek,” dodala radní Hana Třeštíková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

18:45 Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

Se závěrem roku přichází bilancování, a v oblasti Ministerstva obrany se není moc čím chlubit.