Třeštíková: Transformace Prague Film Fund přináší řadu inovací

10.09.2022 12:12 | Zprávy
autor: PV

Větší podpora tuzemské kinematografie i pražské ekonomiky

Třeštíková: Transformace Prague Film Fund přináší řadu inovací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radní hl. m. Prahy Hana Třeštíková

Nadační fond Praha ve filmu Prague Film Fund se mění na Pražský audiovizuální nadační fond. Včera tento krok schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Nový název reflektuje celosvětovou změnu názvosloví i trendů v audiovizi a vylepšuje se systém využití prostředků z nadačního fondu. Změny v pražském nadačním fondu připravilo město a správní rada nadačního fondu ve spolupráci s Asociací producentů v audiovizi (APA). 

„Není to jen kosmetická změna, do Pražského audiovizuálního nadačního fondu promítáme i řadu novinek a inovací v jeho fungování tak, aby lépe odpovídal aktuálním potřebám města i aktérů z audiovizuálního průmyslu. Větší důraz budeme klást i na podporu pražské ekonomiky, která je na audiovizuální produkci navázaná,“ říká Hana Třeštíková, radní pro kulturu a cestovní ruch.

Založením Nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund v roce 2016 začalo hlavní město aktivně podporovat vlastní prezentaci v zahraničí prostřednictvím filmové a televizní tvorby. Šest let poté, v době stále intenzivnější digitalizace umocněné covidovými roky, kdy se vedle klasického filmu dostávají do popředí i další formy audiovizuální produkce, chce hlavní město na tyto změny reagovat. Změnou názvu a Zakládací listiny Prague Film Fund reflektuje celosvětovou změnu trendů i názvosloví. Nyní se běžně mluví o audiovizuálním průmyslu, který v sobě zahrnuje nejen filmovou a televizní tvorbu, ale i streamovací služby a systémy Video on demand jako je například Netflix.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

18:01 Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prezidentem podané kompetenční žalobě.