Tulpa (SLK): Na kraji se opět sešly žákovské parlamenty

12. 12. 2019 20:20

Celkem 135 žáků a 12 pedagogů z deseti škol se v pátek 6. prosince sešlo na tradičním setkání žákovských parlamentů základních škol Libereckého kraje. Jednotlivé parlamenty představily v budově krajského úřadu svou činnost. Žáci diskutovali nad aktuálními tématy a sdělovali si navzájem své zkušenosti.

Tulpa (SLK): Na kraji se opět sešly žákovské parlamenty
Foto: youtube.com
Popisek: Petr Tulpa (SLK)
reklama

„Jsem rád, že žáci základních škol projevují snahu o zlepšení prostředí ve svých školách a dělají to konstruktivní formou, tedy rozumnou debatou nad problémy. Vytvářet něco nového a prosadit si své v kolektivu není nic jednoduchého,“ ocenil snahu žáků Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Setkání žákovských parlamentů probíhá dvakrát ročně. Aktuálního setkání se zúčastnili žáci deseti základních škol Libereckého kraje – ZŠ Jablonné v Podještědí, ZŠ Broumovská, Liberec, ZŠ Oblačná, Liberec, ZŠ Velké Hamry, ZŠ Lesní Liberec, ZŠ Kaplického, Liberec, ZŠ Barvířská, Liberec, ZŠ T. G. M. Hrádek nad Nisou, ZŠ 28. října, Turnov a ZŠ U Soudu, Liberec.

Hlavním tématem jednotlivých setkání je sdílení zkušeností s fungováním žákovských parlamentů na základních školách. I tentokrát se v úvodu programu každý žákovský parlament krátce představil a následovaly prezentace úspěšných projektů a akcí, které žákovské parlamenty na svých školách uskutečňují. 

Odpolední část programu patřila práci žáků ve smíšených skupinách. Diskutovali nad tématem fungování jednotlivých parlamentů, probírali, co se jim v práci daří, či nedaří, s kým jako parlament spolupracují, nebo jak žákovský parlament ve svých školách propagují. Nechyběla výměna zkušeností v oblasti pořádání akcí.

V diskuzi zazněly především tyto okruhy otázek: 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Jan Palach je pro mne synonymem hrdosti a boje za svobodu

12:19 Černochová (ODS): Jan Palach je pro mne synonymem hrdosti a boje za svobodu

Komentář na facebookovém profilu k výročí upálení Jana Palacha