Tulpa (SLK): Na kraji se opět sešly žákovské parlamenty

12.12.2019 20:20 | Zprávy
autor: PV

Celkem 135 žáků a 12 pedagogů z deseti škol se v pátek 6. prosince sešlo na tradičním setkání žákovských parlamentů základních škol Libereckého kraje. Jednotlivé parlamenty představily v budově krajského úřadu svou činnost. Žáci diskutovali nad aktuálními tématy a sdělovali si navzájem své zkušenosti.

Tulpa (SLK): Na kraji se opět sešly žákovské parlamenty
Foto: youtube.com
Popisek: Petr Tulpa (SLK)

„Jsem rád, že žáci základních škol projevují snahu o zlepšení prostředí ve svých školách a dělají to konstruktivní formou, tedy rozumnou debatou nad problémy. Vytvářet něco nového a prosadit si své v kolektivu není nic jednoduchého,“ ocenil snahu žáků Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Setkání žákovských parlamentů probíhá dvakrát ročně. Aktuálního setkání se zúčastnili žáci deseti základních škol Libereckého kraje – ZŠ Jablonné v Podještědí, ZŠ Broumovská, Liberec, ZŠ Oblačná, Liberec, ZŠ Velké Hamry, ZŠ Lesní Liberec, ZŠ Kaplického, Liberec, ZŠ Barvířská, Liberec, ZŠ T. G. M. Hrádek nad Nisou, ZŠ 28. října, Turnov a ZŠ U Soudu, Liberec.

Hlavním tématem jednotlivých setkání je sdílení zkušeností s fungováním žákovských parlamentů na základních školách. I tentokrát se v úvodu programu každý žákovský parlament krátce představil a následovaly prezentace úspěšných projektů a akcí, které žákovské parlamenty na svých školách uskutečňují. 

Odpolední část programu patřila práci žáků ve smíšených skupinách. Diskutovali nad tématem fungování jednotlivých parlamentů, probírali, co se jim v práci daří, či nedaří, s kým jako parlament spolupracují, nebo jak žákovský parlament ve svých školách propagují. Nechyběla výměna zkušeností v oblasti pořádání akcí.

V diskuzi zazněly především tyto okruhy otázek: 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.