Tylová (Piráti): Rušení proslunění diskriminuje občany Prahy

22.10.2018 18:29 | Zprávy

ANO a ČSSD na radě hl. m. Prahy chtějí definitivně zrušit proslunění v Pražských stavebních předpisech.

Tylová (Piráti): Rušení proslunění diskriminuje občany Prahy
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Radní za ANO a ČSSD na radě hl. m. Prahy dne 23. 10. 2018 chtějí definitivně zrušit proslunění v Pražských stavebních předpisech. Tisk předkládá bývalá primátorka Adriana Krnáčová. Vezmou tak lidem jednu z možností bránit se, aby jim developer nepostavil před okny věžák.

Rada hl. m. Prahy již předběžně proslunění zrušila v červenci letošního roku. Pro definitivní zrušení je třeba souhlas Evropské komise, která však úpravu těchto parametrů ponechala na národní úrovni za předpokladu, že nedojde k diskriminaci.
K tomu, ale podle zastupitelky za  Piráty s podporou Zelených na Praze 12 Evy Tylové zřejmě dochází: "Rušení proslunění diskriminuje občany Prahy, kteří tak na rozdíl od ostatních občanů ČR nemají právo na zdravé životní podmínky. Přitom existuje kompromis, který změkčí požadavky na proslunění v blokové zástavbě, ale ponechá je v zástavbě rozvolněné, která je na sídlišti. Tento princip existuje např. pro denní osvit. Tento kompromis navrhovala náměstkyně Petra Kolínská a požadovala ho řada městských částí, např. Praha 12 a Praha 4."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Stanjura maže daně miliardářům

22:01 Piráti: Stanjura maže daně miliardářům

Ministr financí Stanjura měl celou dobu informace o špinavých bitcoinech, a přesto navrhl nulové zda…