Udženija (ODS): Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá, kde je třeba. Tentokrát s energiemi

02.12.2021 10:57 | Tisková zpráva
autor: PV

Invalidní důchodkyni, která se kvůli novým zvýšeným zálohám na energie ocitla náhle v nouzi, pomohl Nadační fond Dvojka srdcem s jejich uhrazením.

Udženija (ODS): Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá, kde je třeba. Tentokrát s energiemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija

I na takové lidi myslí fond naší městské části, který aktivně pomáhá potřebným po celou dobu koronavirové krize a dlouhodobě podporuje samoživitelky, seniory i další ohrožené skupiny obyvatel.

Monika R., která se obrátila na nadaci se žádostí o pomoc, je v invalidním důchodu. Trpí roztroušenou sklerózou a je plně závislá na pomoci jiné osoby. Je limitována omezenými prostředky z příspěvku na péči, které jí sotva postačí na každodenní pečovatelskou službu. Kvůli zvýšeným zálohám na energie, které si paní Monika nemůže dovolit platit, se dostala doslova do existenční krize.

„Koronakrize se dotýká nás všech. Nejvíce ale zasahuje do života těch nejzranitelnějších. Proto naše městská část jde ostatním příkladem a pomáhá už od její první vlny tam, kde je třeba. Společně jsme za poslední dva roky zvládli distribuci roušek a dezinfekcí seniorům a potřebným, pomohli jsme sousedům, kteří přišli o práci nebo se dostali do tíživé finanční situace tím, že onemocněli. Nyní stojíme před další výzvou, a to před naprosto rapidním zvýšením cen energií. Uvědomujeme si, že mezi námi mohou žít lidé, pro které může být toto zvýšení fatální. Proto jsme začali aktivně hledat, jestli někdo potřebuje naši pomoc. A ozvala se paní Monika. Neváhali jsme a začali okamžitě jednat. Skrze Nadační fond Dvojka srdcem jsme jí pomohli navýšení zálohy uhradit. Paní Monika ale bude pomoc potřebovat i dále. A nejen ona. Určitě mezi námi žije více lidí, kteří mohou být v podobné situaci. A právě těm je určena naše nabídka pomoci,“ popisuje zkušenost z posledních dní Alexandra Udženija, místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast a zakladatelka nadačního fondu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.