Urbanová (STAN): Deklarace, že děti mají právo vyrůstat bez násilí

01.05.2025 8:14 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k násilí v rodinách.

Urbanová (STAN): Deklarace, že děti mají právo vyrůstat bez násilí
Foto: Starostove-nezavisli.cz
Popisek: Barbora Urbanová

Pokud (fingers crossed) projde dětský certifikát a Lex Anička, o čemž tady píšu velmi často, bude zbývat jedna věc z oblasti boje s domácím a sexualizovaným násilím: deklarace, že děti mají právo vyrůstat bez násilí. Pouhá deklarace v Občanském zákoníku, a i s tím je podezřelý problém už pár měsíců, vlastně let.

Máme to v seznamu priorit, posouváme ji nahoru dál a dál, minulý týden se hodně věcí ze seznamu 3. čtení schválilo, a tak vám chci dát naději, že nic není ztracené. Tzv. rozvodová novela, v níž je tato věc navržena, by měla na program padnout podle všech zapojených velmi brzy. Jen je důležitá domluva kdy a pak je důležité, aby se zbytečně nesvedla další bitva kulturní války na plénu, minule to byla debata mimo moje chápání... Přitom deklarovat, že facky z lásky směrem k dětem neexistují, nám neublíží, jen nás to posune. A děti, které jsou v mnohých případech týrané i za pouhých pár minut pozdního příchod z autobusu, by mohly slyšet, že to není jejich vina, že to není normální a že mají jiná práva. A že to klečení na hrachu si nezasloužily.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…