Válková (ANO): Spolupracovat jde bez obtíží

3. 3. 2020 23:02

Projev na 41. schůzi Parlamentu České republiky dne 3. března k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony /sněmovní tisk 214/8/ - vrácený Senátem

Válková (ANO): Spolupracovat jde bez obtíží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Válková
reklama

Děkuji. Já jsem také, až pan senátor, tedy vaším prostřednictvím mě bude poslouchat chviličku... (Senátor Žaloudík hovoří s některým z poslanců.) Tak, zajímavé. (Se smíchem.) Tak já jsem také vás chválila, že tentokráte - a nebudu říkat výjimečně, ale nestandardně Senát nám pomohl tím svým přístupem vrátit se k tomu, co jsme hlasovali toho 18. prosince, tak v tomto směru to oceňuji.

Samozřejmě, že by tady mělo objektivně zaznít, že jsme vyšli vstříc všem těm, kterým vadí to týrání natolik, že to vlastně srovnávají v některých případech i s týráním lidí. To si musíme tady říci. Ale česká veřejnost je milovníky zvířátek, a proto poslanci jsou od toho, aby v rámci možností, které tady jsou, vyšli vstříc. Já jsem chtěla jenom upozornit na jednu věc. Paní Pekarová Adamová, vašim prostřednictvím, paní poslankyně, opakovaně tedy bojovala za tento zákon. A my jsme potom v určitém momentě začali velmi aktivně spolupracovat v ústavněprávním výboru. A myslím si, že to byl také docela dobrý důkaz, že v určitých oblastech ta politika dovede zapomenout na nevraživost, a ten výsledek si myslím, že zase není takový, pokud to dneska odsouhlasíme - a říkám to jako, myslím si specialista na trestní právo, že bychom se za ním museli stydět, což by možná byl ten případ toho prvního návrhu.

Takže jsem ráda, že ten kompromis - pokud ho schválíme - je v té podobě, v jaké vy jste nám ho ze Senátu vrátili. Děkuji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čunek (KDU-ČSL): Kraj pod mým vedením vyhrál všechny soudy

21:01 Čunek (KDU-ČSL): Kraj pod mým vedením vyhrál všechny soudy

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Ústavního soudu o hlasování o nové nemocnici ve Zlíně